Artur Rojek

Artur Rojek poleca
Something Must Break

W 2017 roku współpracę z Teatrem im. Juliusza Słowackiego rozpoczął Artur Rojek. Wybitny muzyk i twórca OFF Festivalu został kuratorem muzycznego cyklu Something Must Break.

Something Must Break - coś musi się przełamać, zmienić, zniszczyć. Tytuł piosenki Joy Division posiada dla Artura Rojka szczególne znaczenie:

Gdzieś zewnętrznie zawsze tak działałem. Wiele sytuacji w moim życiu zawodowym potoczyło się właśnie w taki sposób, w imię burzenia czegoś, odrzucania zastanych rzeczy, idei tego, iż trzeba coś zburzyć, aby można było wybudować coś nowego.

Burzeniu i budowaniu ma być poświęcony również najnowszy projekt muzyka i twórcy OFF Festivalu. Na scenie Małopolskiego Ogrodu Sztuki cyklicznie pojawiają się zespoły, które wyłamują się z konwencji i rzucają wyzwanie słuchaczom.

Dla Artura Rojka, Something Must Break jest również rozwinięciem idei, która scala rozmaite wrażliwości i dziedziny. To założenie, któremu pozostaje wierny od lat w ramach wspomnianego OFF Festivalu: Wyciągać ludzi z ich strefy komfortu, prowokować, niepokoić, a jednocześnie przedstawiać im muzykę świeżą i inspirującą. Taką, którą łączy różne brzmienia i jednocześnie wykazuje związek z rzeczywistością, jaka ją otacza, czy to w sensie indywidualnych doznań, czy też przemian społeczno-politycznych.

Posłuchaj playlisty "Something Must Break" na Spotify

Dotychczas w ramach Something Must Break wystąpili:

  • Priests
  • Mount Eerie
  • Cities Aviv
  • The Necks

Blanck Mass

Premiera: 22.05.2018

Koncert

MOS Małopolski Ogród Sztuki - Scena MOS

Najbliższe terminy

Małopolski Ogród Sztuki wspólnie z Arturem Rojkiem zachęca do wyjścia poza muzyczne schematy. W ramach cyklu Something Must Break wystąpili już wykonawcy, którzy wytyczają nowe kierunki dla punk rocka, autorskiej piosenki czy hip-hopu. Wkrótce poszerzymy gatunkowe spektrum. Tegoroczną edycję projektu, 22 marca zainaugurował koncert legendy jazz-rockowej improwizacji - australijskiego tria The Necks. W maju zaś prawdziwa uczta dla miłośników wykręconych elektronicznych brzmień. Na Scenie MOS pojawi się Benjamin John Power alias Blanck Mass.

Something Must Break: Blanck Mass

Kikagaku Moyo

w ramach projektu "Something Must Break"

Koncert

MOS Małopolski Ogród Sztuki - Scena MOS

Najbliższe terminy