EN
image/svg+xml
Artur Rojek, fot. Jacek Poremba

Artur Rojek poleca
Something Must Break

W 2017 roku współpracę z Teatrem im. Juliusza Słowackiego rozpoczął Artur Rojek. Wybitny muzyk i twórca OFF Festivalu został kuratorem muzycznego cyklu Something Must Break.

Something Must Break - coś musi się przełamać, zmienić, zniszczyć. Tytuł piosenki Joy Division posiada dla Artura Rojka szczególne znaczenie:

Gdzieś zewnętrznie zawsze tak działałem. Wiele sytuacji w moim życiu zawodowym potoczyło się właśnie w taki sposób, w imię burzenia czegoś, odrzucania zastanych rzeczy, idei tego, iż trzeba coś zburzyć, aby można było wybudować coś nowego.

Burzeniu i budowaniu ma być poświęcony również najnowszy projekt muzyka i twórcy OFF Festivalu. Na scenie Małopolskiego Ogrodu Sztuki cyklicznie pojawiają się zespoły, które wyłamują się z konwencji i rzucają wyzwanie słuchaczom.

Dla Artura Rojka, Something Must Break jest również rozwinięciem idei, która scala rozmaite wrażliwości i dziedziny. To założenie, któremu pozostaje wierny od lat w ramach wspomnianego OFF Festivalu: Wyciągać ludzi z ich strefy komfortu, prowokować, niepokoić, a jednocześnie przedstawiać im muzykę świeżą i inspirującą. Taką, którą łączy różne brzmienia i jednocześnie wykazuje związek z rzeczywistością, jaka ją otacza, czy to w sensie indywidualnych doznań, czy też przemian społeczno-politycznych.

Posłuchaj playlisty "Something Must Break" na Spotify

Dotychczas w ramach Something Must Break wystąpili:

Shonen Knife

w ramach projektu "Something Must Break"

Koncert

MOS Małopolski Ogród Sztuki - Scena MOS

Najbliższe terminy

Termin → 4.06.2019 r.
Start → 20:00

Shonen Knife to zespół z Osaki w Japonii, założony przez siostry Naoko i Atsuko w 1981 roku. Na długo przed pojawieniem się w słownikach pojęć takich jak „Riot Grrrl” czy „Girl Rock”, żeńskie trio wesoło szarpało struny gitar do dźwięków importowanych coverów zespołu Ramones.

Kikagaku Moyo

Video: Grzegorz Mart

Blanck Mass na scenie MOS

Zobaczcie jak było podczas majowego koncertu Blanck Mass na scenie MOS w ramach projektu "Something Must Break".

Uwaga

Posiadacze opasek Off Festival płacą mniej za bilet na koncerty w cyklu "Something Must Break". Szczegółowych informacji udziela Biuro Rezerwacji.