EN

Something Must Break

W 2017 roku współpracę z Teatrem im. Juliusza Słowackiego rozpoczął Artur Rojek. Wybitny muzyk i twórca OFF Festivalu został kuratorem muzycznego cyklu Something Must Break.

 

Something Must Break. Coś musi się przełamać, zmienić, zniszczyć. Tytuł piosenki Joy Division posiada dla Artura Rojka szczególne znaczenie: "Gdzieś zewnętrznie zawsze tak działałem. Wiele sytuacji w moim życiu zawodowym potoczyło się właśnie w taki sposób, w imię burzenia czegoś, odrzucania zastanych rzeczy, idei tego, iż trzeba coś zburzyć, aby można było wybudować coś nowego".

Burzeniu i budowaniu ma być poświęcony również najnowszy projekt muzyka i twórcy OFF Festivalu. Na scenie Małopolskiego Ogrodu Sztuki cyklicznie pojawiają się zespoły, które wyłamują się z konwencji i rzucają wyzwanie słuchaczom.

Dla Artura Rojka, Something Must Break jest również rozwinięciem idei, która scala rozmaite wrażliwości i dziedziny. To założenie, któremu pozostaje wierny od lat w ramach wspomnianego OFF Festivalu: Wyciągać ludzi z ich strefy komfortu, prowokować, niepokoić, a jednocześnie przedstawiać im muzykę świeżą i inspirującą. Taką, którą łączy różne brzmienia i jednocześnie wykazuje związek z rzeczywistością, jaka ją otacza, czy to w sensie indywidualnych doznań, czy też przemian społeczno-politycznych.

Dotychczas w ramach Something Must Break wystąpili:

 

Phurpa

Lubomyr Melnyk

Kikagaku Moyo

Blanck Mass

The Neck