EN
image/svg+xml
Hanna Bieluszko
Hanna Bieluszko

Bóg, ja i pieniądze

  • Tekst, reżyseria, scenografia: Maciej Wojtyszko
  • Muzyka: Bolesław Rawski
80 minut
> 15 EN
Najbliższe terminy

Bóg, ja i pieniądze to trochę wesoła, trochę smutna opowieść o wielkiej miłości. Miłości, która ogarnia nas czasem zupełnie niespodziewanie…

Bohaterkę, Marię, spotykamy podczas robienia codziennych zakupów. Ta banalna z pozoru sytuacja okazuje się początkiem fascynujących i poruszających zwierzeń dojrzałej kobiety, która jest równocześnie naiwna i mądra, zagubiona i bohaterska, zwykła i niezwykła.

W monodramie, który może przełamać szarość codzienności, występuje Hanna Bieluszko, wybitna aktorka Teatru Słowackiego w Krakowie, ceniona za wspaniałe kreacje teatralne i role telewizyjne.

Spektakl wyreżyserował Maciej Wojtyszko, laureat nagrody im. Leona Schillera, doskonale znany krakowskiej publiczności z takich spektakli jak: Kraina kłamczuchów, Bułhakow czy Narodziny Fryderyka Demuth.

Czytaj wszystko

Recenzje:

Bóg, ja i pieniądze budzi, uczłowiecza tych, którzy zostali niejako zepchnięci na margines społeczeństwa. Ludzie w wieku około 60 lat z jednej strony trwają w fantazmatycznych wspomnieniach peerelowskiej młodości, z drugiej zaś starają się jak mogą dotrzymać kroku pędowi nowoczesności razem z całym dobrodziejstwem (albo i nie) inwentarza.

Bohaterka Hanny Bieluszko wysyła jasny przekaz: nie musicie być tylko teściową/babcią/gotówkową chwilówką i organizatorką wigilii. Możesz czerpać z życia pełnymi garściami, kochać, płakać, śmiać się i kupować jachty, chociażby na kredyt. Jeśli choć kilka osób po wyjściu z teatru odstawi Modę na sukces i zamknie pozbawione jakiejkolwiek asertywności rodzinne pogotowie opiekuńcze, a zacznie po prostu żyć – monodram z teatru Słowackiego będzie można uznać za najlepszą psychoterapię prowadzoną przez doskonałą aktorkę. Przeczytaj całą recenzję >>

Odkurzanie emocji, teatralia.com.pl

Piotr Gaszczyński