EN

Capella in theatrum - 13.03.2022
Vivaldi: Le quattro stagioni & RV481

Termin → 13.03.2022, godz. 18:00
 
Program: 
Antonio Vivaldi: koncert fagotowy d-moll RV481 • Tomasz Wesołowski - fagot
Antonio Vivaldi: Le quattro stagioni • Robert Bachara - skrzypce solo

Wystąpią: 
Marcin Świątkiewicz klawesyn - dyrygent
Zofia Wojniakiewicz, Maciej Czepielowski, Agnieszka Świątkowska, Beata Nawrocka, Jadwiga Czepielowska, Tomasz Góra, Seojin Kim - skrzypce
Jacek Dumanowski, Mariusz Grochowski - altówka
Tomasz Pokrzywiński - wiolonczela
Anna Bator - kontrabas
Tomasz Wesołowski - fagot

Teatr im. J. Słowackiego i Capella Cracoviensis kontynuują rozpoczętą w zeszłym sezonie współpracę artystyczną. W niezwykłym entourage’u Dużej Sceny znowu wybrzmi najwyższej próby muzyka grana na historycznych instrumentach. Zapraszamy Państwa na eleganckie popołudnia z muzyką gigantów – takich jak Bach, Haydn czy Beethoven.

Chór kameralny i orkiestra CAPELLA CRACOVIENSIS wykonuje repertuar od renesansowej polifonii po wczesnoromantyczne opery na instrumentach z epoki i przy użyciu historycznych praktyk wykonawczych. CC powstała w 1970 roku z inicjatywy ówczesnego dyrektora Filharmonii Krakowskiej Jerzego Katlewicza, który dzieło tworzenia przy instytucji zespołu specjalizującego się w wykonywaniu muzyki dawnej powierzył Stanisławowi Gałońskiemu.

Z biegiem lat Capella Cracoviensis usamodzielniła się organizacyjnie, grając różnorodny repertuar od średniowiecza po prawykonania muzyki współczesnej. CC jest gościem wielu ważnych festiwali i sal koncertowych, m.in.: BachfestLeipzig, SWR Festspiele Schwetzingen, Händel Festspiele Halle, Haydn FestspieleBrühl, OpéraRoyal Versailles, Theater an der Wien Od 2008 roku dyrektorem naczelnym i artystycznym CC jest Jan Tomasz Adamus.

Czytaj wszystko

Partner