EN

Capella in Theatrum - 15.06.2021
Johann Gottlieb Janitsch Kwartet c-moll

Termin → 15.06.2021, godz. 18:00
Miejsce → Sala Lustrzana
Bilet → 10 zł

Johann Gottlieb Janitsch Kwartet c-moll
Johann Gottlieb Janitsch Kwartet g-moll
 

Wystąpią: 
 
Magdalena Karolak - obój
Robert Bachara - skrzypce
Jacek Dumanowski - altówka
Tomasz Pokrzywiński - wiolonczela
Jan Tomasz Adamus - klawesyn
 

Teatr im. J. Słowackiego i Capella Cracoviensis kontynuują rozpoczętą w zeszłym sezonie współpracę artystyczną. W niezwykłym entourage’u Dużej Sceny znowu wybrzmi najwyższej próby muzyka grana na historycznych instrumentach. Zapraszamy Państwa na eleganckie popołudnia z muzyką gigantów – takich jak Bach, Haydn czy Beethoven.

Chór kameralny i orkiestra CAPELLA CRACOVIENSIS wykonuje repertuar od renesansowej polifonii po wczesnoromantyczne opery na instrumentach z epoki i przy użyciu historycznych praktyk wykonawczych. CC powstała w 1970 roku z inicjatywy ówczesnego dyrektora Filharmonii Krakowskiej Jerzego Katlewicza, który dzieło tworzenia przy instytucji zespołu specjalizującego się w wykonywaniu muzyki dawnej powierzył Stanisławowi Gałońskiemu.

Z biegiem lat Capella Cracoviensis usamodzielniła się organizacyjnie, grając różnorodny repertuar od średniowiecza po prawykonania muzyki współczesnej. CC jest gościem wielu ważnych festiwali i sal koncertowych, m.in.: BachfestLeipzig, SWR Festspiele Schwetzingen, Händel Festspiele Halle, Haydn FestspieleBrühl, OpéraRoyal Versailles, Theater an der Wien Od 2008 roku dyrektorem naczelnym i artystycznym CC jest Jan Tomasz Adamus.

Czytaj wszystko