EN

Capella in Theatrum - 18.05.2021
Moment musical / antologia sonaty barokowej I

  • foyer Teatru J. Słowackiego
  • Premiera: 08.07.2021

Najbliższe terminy

Termin → 18.05.2021 , godz. 17:00
Miejsce → foyer Teatru J. Słowackiego
Bezpłatny streaming na Facebooku Capelli Cracoviensis >>

George Frideric Handel - Sonata g-moll op. 2 nr 5
Jean-Féry Rebel - Sonata g-moll
George Frideric Handel - Sonata g-moll op. 2 nr 6 
 
Beata Nawrocka - skrzypce I
Tomasz Góra - skrzypce II
Konrad Górka - wiolonczela
Anna Firlus - klawesyn

 

Teatr im. J. Słowackiego i Capella Cracoviensis kontynuują rozpoczętą w zeszłym sezonie współpracę artystyczną. W niezwykłym entourage’u Dużej Sceny znowu wybrzmi najwyższej próby muzyka grana na historycznych instrumentach. Zapraszamy Państwa na eleganckie popołudnia z muzyką gigantów – takich jak Bach, Haydn czy Beethoven.

Chór kameralny i orkiestra CAPELLA CRACOVIENSIS wykonuje repertuar od renesansowej polifonii po wczesnoromantyczne opery na instrumentach z epoki i przy użyciu historycznych praktyk wykonawczych. CC powstała w 1970 roku z inicjatywy ówczesnego dyrektora Filharmonii Krakowskiej Jerzego Katlewicza, który dzieło tworzenia przy instytucji zespołu specjalizującego się w wykonywaniu muzyki dawnej powierzył Stanisławowi Gałońskiemu.

Z biegiem lat Capella Cracoviensis usamodzielniła się organizacyjnie, grając różnorodny repertuar od średniowiecza po prawykonania muzyki współczesnej. CC jest gościem wielu ważnych festiwali i sal koncertowych, m.in.: BachfestLeipzig, SWR Festspiele Schwetzingen, Händel Festspiele Halle, Haydn FestspieleBrühl, OpéraRoyal Versailles, Theater an der Wien Od 2008 roku dyrektorem naczelnym i artystycznym CC jest Jan Tomasz Adamus.

Czytaj wszystko