EN

Capella in theatrum 19.10.2021
Francuski barok: François Couperin

 • foyer Teatru J. Słowackiego
 • Premiera: 23.10.2021

Koncert z serii Moment musical

Termin → 19 października 2021, godz. 18:00
Miejsce → foyer Teatru

Wystąpią:

 • Paulina Woś, Aleksandra Owczarek - skrzypce
 • Aleksandra Buczyńska-Kusak - wiolonczela
 • Marek Toporowski - klawesyn & dyrygent

Program:
 • François Couperin
  Koncert XIII Ritratto dell’amore ze zbioru Les goûts-réunis ou Nouveaux concerts
  La charme. Gracieusement et gravement – L’enjoüement. Gayement – Les graces. Courante françoise – Le je-ne-scay-quoy. Gayement – La vivacité – La noble fierté. Sarabande. Gravement – La douceur. Amoureusement – L’et caetera, ou Menuets
 • François Couperin
  Le Parnasse ou l’apothéose de Corelli

Teatr im. J. Słowackiego i Capella Cracoviensis kontynuują współpracę artystyczną. W niezwykłym entourage’u Teatru znowu wybrzmi najwyższej próby muzyka grana na historycznych instrumentach. Zapraszamy Państwa na eleganckie popołudnia z muzyką gigantów – takich jak Bach, Haydn czy Beethoven.

Chór kameralny i orkiestra CAPELLA CRACOVIENSIS wykonują repertuar od renesansowej polifonii po wczesnoromantyczne opery na instrumentach z epoki i przy użyciu historycznych praktyk wykonawczych. CC powstała w 1970 roku z inicjatywy ówczesnego dyrektora Filharmonii Krakowskiej Jerzego Katlewicza, który dzieło tworzenia przy instytucji zespołu specjalizującego się w wykonywaniu muzyki dawnej powierzył Stanisławowi Gałońskiemu.

Z biegiem lat Capella Cracoviensis usamodzielniła się organizacyjnie, grając różnorodny repertuar od średniowiecza po prawykonania muzyki współczesnej. CC jest gościem wielu ważnych festiwali i sal koncertowych, m.in.: Bachfest Leipzig, SWR Festspiele Schwetzingen, Händel Festspiele Halle, Haydn Festspiele Brühl, Opéra Royal Versailles, Theater an der Wien Od 2008 roku dyrektorem naczelnym i artystycznym CC jest Jan Tomasz Adamus.

 

Zdjęcie: materiały prasowe Capella Cracoviensis, fot. Joanna Gałuszka

Czytaj wszystko