EN

Capella in theatrum - 2.03.2021
Karol Szymanowski: Pieśni kurpiowskie

30-40 minut

Najbliższe terminy

Termin → 2.03.2021, godz. 18.00
Bilet → 10 zł

Gesualdo: O tenebroso giorno

MOMENT MUZYCZNY → krótki koncert (30-40’) z interdyscyplinarnym wprowadzeniam ideowym - ze względu na popołudniową porę adresowany do wszystkich tych, którzy zaraz po szkole, zaraz po pracy chcą zaczerpnąć nieco powietrza w postaci sztuki i wolnej myśli w urzekającej atmosferze Teatru im. J. Słowackiego. 

SOPRAN: Michalina Bienkiewicz, Jolanta Kowalska-Pawlikowska, Magdalena Łukawska, Antonina Ruda
ALT: Łukasz Dulewicz, Matylda Staśto-Kotuła, Ilona Szczepańska
TENOR: Andrii Khorsik, Szczepan Kosior, Piotr Szewczyk
BAS: Przemysław Józef Bałka, Marek Opaska, Sebastian Szumski
DYRYGENT: Jan Tomasz Adamus

Teatr im. J. Słowackiego i Capella Cracoviensis kontynuują rozpoczętą w zeszłym sezonie współpracę artystyczną. W niezwykłym entourage’u Dużej Sceny znowu wybrzmi najwyższej próby muzyka grana na historycznych instrumentach. Zapraszamy Państwa na eleganckie popołudnia z muzyką gigantów – takich jak Bach, Haydn czy Beethoven.

Chór kameralny i orkiestra CAPELLA CRACOVIENSIS wykonuje repertuar od renesansowej polifonii po wczesnoromantyczne opery na instrumentach z epoki i przy użyciu historycznych praktyk wykonawczych. CC powstała w 1970 roku z inicjatywy ówczesnego dyrektora Filharmonii Krakowskiej Jerzego Katlewicza, który dzieło tworzenia przy instytucji zespołu specjalizującego się w wykonywaniu muzyki dawnej powierzył Stanisławowi Gałońskiemu.

Z biegiem lat Capella Cracoviensis usamodzielniła się organizacyjnie, grając różnorodny repertuar od średniowiecza po prawykonania muzyki współczesnej. CC jest gościem wielu ważnych festiwali i sal koncertowych, m.in.: BachfestLeipzig, SWR Festspiele Schwetzingen, Händel Festspiele Halle, Haydn FestspieleBrühl, OpéraRoyal Versailles, Theater an der Wien Od 2008 roku dyrektorem naczelnym i artystycznym CC jest Jan Tomasz Adamus.

Czytaj wszystko