EN
Joanna Freszel, fot. Jacek Poremba

Capella in theatrum - 20.11.2021
Koncert z cyklu "Walcz o pieśń"

Wydarzenie towarzyszące w ramach festiwalu Opera Rara

Godz. 16:00

Wystąpią: 

  • Joanna Freszel (sopran)
  • Bartłomiej Kominek (fortepian)

 
Program:

Grażyna Bacewicz: Róże, Mamidło, Smuga cienia, Oto jest noc, Inna, Samotność, Dzwon i dzwonki, Mów do mnie o miły, Nad wodą wielką, Rozstanie, Boli mnie głowa, Smoczka

Ludomir Różycki: Dzwoń dzwoneczku, W mym sercu baśni, A… a… kotki dwa, Płyną ciche srebrne, Chłód grobu powiał, Nad morzem, Akwarela, Pieśń weselna, Kiedy odejdę w dal, Orfan, Nokturn, Spojrzyj ah w okół, Rajski ptak
 

 

Teatr im. J. Słowackiego i Capella Cracoviensis kontynuują rozpoczętą w zeszłym sezonie współpracę artystyczną. W niezwykłym entourage’u Dużej Sceny znowu wybrzmi najwyższej próby muzyka grana na historycznych instrumentach. Zapraszamy Państwa na eleganckie popołudnia z muzyką gigantów – takich jak Bach, Haydn czy Beethoven.

Chór kameralny i orkiestra CAPELLA CRACOVIENSIS wykonuje repertuar od renesansowej polifonii po wczesnoromantyczne opery na instrumentach z epoki i przy użyciu historycznych praktyk wykonawczych. CC powstała w 1970 roku z inicjatywy ówczesnego dyrektora Filharmonii Krakowskiej Jerzego Katlewicza, który dzieło tworzenia przy instytucji zespołu specjalizującego się w wykonywaniu muzyki dawnej powierzył Stanisławowi Gałońskiemu.

Z biegiem lat Capella Cracoviensis usamodzielniła się organizacyjnie, grając różnorodny repertuar od średniowiecza po prawykonania muzyki współczesnej. CC jest gościem wielu ważnych festiwali i sal koncertowych, m.in.: BachfestLeipzig, SWR Festspiele Schwetzingen, Händel Festspiele Halle, Haydn FestspieleBrühl, OpéraRoyal Versailles, Theater an der Wien Od 2008 roku dyrektorem naczelnym i artystycznym CC jest Jan Tomasz Adamus.

Czytaj wszystko