EN

Capella in Theatrum - 22.06.2021

Najbliższe terminy

Termin → 22.06.2021, godz. 18:00
Miejsce → Sala Lustrzana
Bilet → 10 zł

Biagio Marini De Profundis
Johann Hieronymus Kapsberger Preludio
Giovanni Pierluigi da Palestrina Super flumina Babylonis
Johann Hieronymus Kapsberger Preludio
Carlo Filago In te Domine Speravi
Girolamo Frescobaldi Toccata Prima
Biagio Marini Miserere
Johann Hieronymus Kapsberger Preludio
Tarquinio Merula Credidi
 
Michalina Bienkiewicz - sopran
Ilona Szczepańska - alt
Andrii Khorsik - tenor
Sebastian Szumski - bas
 
Anna Wiktoria Swoboda - teorba
 
Marcin Świątkiewicz - klawesyn / dyrygent

Teatr im. J. Słowackiego i Capella Cracoviensis kontynuują rozpoczętą w zeszłym sezonie współpracę artystyczną. W niezwykłym entourage’u Dużej Sceny znowu wybrzmi najwyższej próby muzyka grana na historycznych instrumentach. Zapraszamy Państwa na eleganckie popołudnia z muzyką gigantów – takich jak Bach, Haydn czy Beethoven.

Chór kameralny i orkiestra CAPELLA CRACOVIENSIS wykonuje repertuar od renesansowej polifonii po wczesnoromantyczne opery na instrumentach z epoki i przy użyciu historycznych praktyk wykonawczych. CC powstała w 1970 roku z inicjatywy ówczesnego dyrektora Filharmonii Krakowskiej Jerzego Katlewicza, który dzieło tworzenia przy instytucji zespołu specjalizującego się w wykonywaniu muzyki dawnej powierzył Stanisławowi Gałońskiemu.

Z biegiem lat Capella Cracoviensis usamodzielniła się organizacyjnie, grając różnorodny repertuar od średniowiecza po prawykonania muzyki współczesnej. CC jest gościem wielu ważnych festiwali i sal koncertowych, m.in.: BachfestLeipzig, SWR Festspiele Schwetzingen, Händel Festspiele Halle, Haydn FestspieleBrühl, OpéraRoyal Versailles, Theater an der Wien Od 2008 roku dyrektorem naczelnym i artystycznym CC jest Jan Tomasz Adamus.

Czytaj wszystko