EN

Capella in theatrum - 25.01.2022

  • Foyer MOS

Termin → 25.01.2022, godz 17.00
Bilet → 10 zł

Program:

Carl Philipp Emanuel Bach: Symfonia B-dur
Carl Philipp Emanuel Bach: Symfonia C-dur
Georg Philipp Telemann: Koncert na 4 skrzypiec solo D-dur
Carl Philipp Emanuel Bach: Symfonia h-moll

Wystąpią:
Agnieszka Świątkowska - koncertmistrz
Agata Habera, Zofia Wojniakiewicz, Aleksandra Owczarek, Paulina Woś, Seojin Kim, Tomasz Góra - skrzypce
Mariusz Grochowski, Jacek Dumanowski, Teresa Wydrzyńska - altówka
Tomasz Pokrzywiński, Konrad Górka - wiolonczela
Michał Bąk - kontrabas
Aleksander Mocek - klawesyn

Teatr im. J. Słowackiego i Capella Cracoviensis kontynuują rozpoczętą w zeszłym sezonie współpracę artystyczną. W niezwykłym entourage’u Dużej Sceny znowu wybrzmi najwyższej próby muzyka grana na historycznych instrumentach. Zapraszamy Państwa na eleganckie popołudnia z muzyką gigantów – takich jak Bach, Haydn czy Beethoven.

Chór kameralny i orkiestra CAPELLA CRACOVIENSIS wykonuje repertuar od renesansowej polifonii po wczesnoromantyczne opery na instrumentach z epoki i przy użyciu historycznych praktyk wykonawczych. CC powstała w 1970 roku z inicjatywy ówczesnego dyrektora Filharmonii Krakowskiej Jerzego Katlewicza, który dzieło tworzenia przy instytucji zespołu specjalizującego się w wykonywaniu muzyki dawnej powierzył Stanisławowi Gałońskiemu.

Z biegiem lat Capella Cracoviensis usamodzielniła się organizacyjnie, grając różnorodny repertuar od średniowiecza po prawykonania muzyki współczesnej. CC jest gościem wielu ważnych festiwali i sal koncertowych, m.in.: BachfestLeipzig, SWR Festspiele Schwetzingen, Händel Festspiele Halle, Haydn FestspieleBrühl, OpéraRoyal Versailles, Theater an der Wien Od 2008 roku dyrektorem naczelnym i artystycznym CC jest Jan Tomasz Adamus.

Czytaj wszystko

Partner