EN

Capella in Theatrum - 25.05.2021

Termin → 25.05.2021 , godz. 17:00
Miejsce → Koncert foyer MOS
Bilet → 10 zł

Johann Vierdanck (1605-1646)
Canzon XXII g-moll
Canzon XXI C-dur
 
Johann Heinrich Schmelzer (1620-1680)
Sonata quarta D-dur
 
Johann Rosenmüller (1619-1684)
Sonata seconda
 
Johann Vierdanck
Passamezzo i Galiarda

Wystąpią: 
Agnieszka Świątkowska - skrzypce I
Robert Bachara - skrzypce II
Aleksander Mocek - pozytyw

 


 

Teatr im. J. Słowackiego i Capella Cracoviensis kontynuują rozpoczętą w zeszłym sezonie współpracę artystyczną. W niezwykłym entourage’u Dużej Sceny znowu wybrzmi najwyższej próby muzyka grana na historycznych instrumentach. Zapraszamy Państwa na eleganckie popołudnia z muzyką gigantów – takich jak Bach, Haydn czy Beethoven.

Chór kameralny i orkiestra CAPELLA CRACOVIENSIS wykonuje repertuar od renesansowej polifonii po wczesnoromantyczne opery na instrumentach z epoki i przy użyciu historycznych praktyk wykonawczych. CC powstała w 1970 roku z inicjatywy ówczesnego dyrektora Filharmonii Krakowskiej Jerzego Katlewicza, który dzieło tworzenia przy instytucji zespołu specjalizującego się w wykonywaniu muzyki dawnej powierzył Stanisławowi Gałońskiemu.

Z biegiem lat Capella Cracoviensis usamodzielniła się organizacyjnie, grając różnorodny repertuar od średniowiecza po prawykonania muzyki współczesnej. CC jest gościem wielu ważnych festiwali i sal koncertowych, m.in.: BachfestLeipzig, SWR Festspiele Schwetzingen, Händel Festspiele Halle, Haydn FestspieleBrühl, OpéraRoyal Versailles, Theater an der Wien Od 2008 roku dyrektorem naczelnym i artystycznym CC jest Jan Tomasz Adamus.

Czytaj wszystko