EN

Capella in theatrum - 6.10.2021
PIEŚŃ O NOCY

 • foyer Teatru

Koncert z serii Moment Musical
Termin → 6.10.2021, godz. 18:00
Miejsce → foyer Teatru
Bilet → 10 zł

Program: 

 • Brahms: 4 Lieder Op. 17
 • Schumann: Träumerei i Der Dichter Spricht
 • Schumann: Vier doppelchorige Gesänge

  Wystąpi: 
 • Capella Cracoviensis
  Grzegorz Mondry, Anna Mondry - rogi wiedeńskie
  Adrian Nowak - harfa
  Michalina Bienkiewicz, Antonina Ruda - sopran
  Matylda Sielska, Łukasz Dulewicz - alt
  Piotr Windak, Szczepan Kosior - tenor
  Antonii Hryniewicz, Sebastian Szumski - bas
 • Jan Tomasz Adamus - dyrygent

 

Teatr im. J. Słowackiego i Capella Cracoviensis kontynuują rozpoczętą w zeszłym sezonie współpracę artystyczną. W niezwykłym entourage’u Dużej Sceny znowu wybrzmi najwyższej próby muzyka grana na historycznych instrumentach. Zapraszamy Państwa na eleganckie popołudnia z muzyką gigantów – takich jak Bach, Haydn czy Beethoven.

 

Chór kameralny i orkiestra CAPELLA CRACOVIENSIS wykonuje repertuar od renesansowej polifonii po wczesnoromantyczne opery na instrumentach z epoki i przy użyciu historycznych praktyk wykonawczych. CC powstała w 1970 roku z inicjatywy ówczesnego dyrektora Filharmonii Krakowskiej Jerzego Katlewicza, który dzieło tworzenia przy instytucji zespołu specjalizującego się w wykonywaniu muzyki dawnej powierzył Stanisławowi Gałońskiemu.

Z biegiem lat Capella Cracoviensis usamodzielniła się organizacyjnie, grając różnorodny repertuar od średniowiecza po prawykonania muzyki współczesnej. CC jest gościem wielu ważnych festiwali i sal koncertowych, m.in.: BachfestLeipzig, SWR Festspiele Schwetzingen, Händel Festspiele Halle, Haydn FestspieleBrühl, OpéraRoyal Versailles, Theater an der Wien Od 2008 roku dyrektorem naczelnym i artystycznym CC jest Jan Tomasz Adamus.

Czytaj wszystko