EN

Capella in theatrum - 8.09.2021
Mozart & Sperger – divertimenti

  • foyer Teatru

Koncert z serii Moment Musical
Termin → 8.09.2021, godz. 18:00
Miejsce → foyer Teatru
Bilet → 10 zł

Program: 

Wolfgang Amadeus Mozart - Divertimento D-dur KV 205
Johann Matthias Sperger - Cassatio in D
Wolfgang Amadeus Mozart - Divertimento F-dur KV 247

Wystąpią: 
Krzysztof Stencel - róg I
Alicja Rozwadowska - róg II
Maciej Snarski - fagot
Tomasz Góra - skrzypce
Beata Nawrocka - skrzypce
Mariusz Grochowski - altówka
Michał Bylina - kontrabas

Teatr im. J. Słowackiego i Capella Cracoviensis kontynuują rozpoczętą w zeszłym sezonie współpracę artystyczną. W niezwykłym entourage’u Dużej Sceny znowu wybrzmi najwyższej próby muzyka grana na historycznych instrumentach. Zapraszamy Państwa na eleganckie popołudnia z muzyką gigantów – takich jak Bach, Haydn czy Beethoven.

Chór kameralny i orkiestra CAPELLA CRACOVIENSIS wykonuje repertuar od renesansowej polifonii po wczesnoromantyczne opery na instrumentach z epoki i przy użyciu historycznych praktyk wykonawczych. CC powstała w 1970 roku z inicjatywy ówczesnego dyrektora Filharmonii Krakowskiej Jerzego Katlewicza, który dzieło tworzenia przy instytucji zespołu specjalizującego się w wykonywaniu muzyki dawnej powierzył Stanisławowi Gałońskiemu.

Z biegiem lat Capella Cracoviensis usamodzielniła się organizacyjnie, grając różnorodny repertuar od średniowiecza po prawykonania muzyki współczesnej. CC jest gościem wielu ważnych festiwali i sal koncertowych, m.in.: BachfestLeipzig, SWR Festspiele Schwetzingen, Händel Festspiele Halle, Haydn FestspieleBrühl, OpéraRoyal Versailles, Theater an der Wien Od 2008 roku dyrektorem naczelnym i artystycznym CC jest Jan Tomasz Adamus.

Czytaj wszystko