EN
image/svg+xml
Grażyna Brodzińska

Grażyna Brodzińska i jej goście, część 2

Termin → 24.11.2019, godz. 19:00

Serdecznie zapraszamy na wyjątkowy koncert. Wystąpi niekwestionowana gwiazda polskiej sceny muzycznej; obdarzona niezwykłą siłą wyrazu, czarująca osobowością, zakochana w operetce ale i nie tylko – GRAŻYNA BRODZIŃSKA.

Serdecznie zapraszamy na wyjątkowy koncert. Wystąpi niekwestionowana gwiazda polskiej sceny muzycznej; obdarzona niezwykłą siłą wyrazu, czarująca osobowością, zakochana w operetce ale i nie tylko – GRAŻYNA BRODZIŃSKA.
 
Artystce towarzyszyć będą Jej goście; wokaliści (soliści) oraz muzycy reprezentujący różne gatunki i style muzyczne:

  • znakomity artysta/aktor musicalowy, solista, autor tekstów i nie tylko  – JANUSZ KRUCIŃSKI
  • pochodzący z Michigan; charakteryzujący się ponad 2m wzrostem wokalista oraz mistrz fortepianu  – DREW DE FOUR
  • wirtuoz skrzypiec i multiinstrumentalista, prawdziwy showman -   BOGDAN KIEREJSZA     

Solistą oprawę muzyczną zapewni ORKIESTRA CREO pod batutą MATEUSZA WALACHA

*Giuseppe Gimelii (gościnnie)  

Wydarzenie swoimi występami uświetnią również finaliści Pucharu Świata w Rock &  Rollu akrobatycznym:

  • Natalia Kręgiel & Bartosz Szpulecki
  • Aleksandra Batko & Marek Nowak      

Wieczór wypełnią dźwięki muzyki klasycznej, musicalowej, rozrywkowej oraz piosenki ze światowego repertuaru!   

Podczas koncertu będzie można posłuchać  m.in.: przepięknego „Adagio” Albinonego, oraz wzruszającego „Caruso” Lucio Dally. Zabrzmi utwór „La vie en Rose” oraz „Tango Jalousie”. Rozrywkowe brzmienie przybliży Eurowizyjny zwycięsca „Rise like a Phenix” oraz włoskie „L’ immensita”. Nie zabraknie także przebojów w latynoskim klimacie m.in. „Siboney” oraz „Besame Mucho”. Wisienką na torcie będzie mistrzowski „Czardasz Montiego” oraz dość nietypowy „Walc Minutowy”.

INFORMACJA O SOLISTACH

GRAŻYNA BRODZIŃSKA (sopran – klasyka)
Pierwsza Dama Polskiej Sceny Muzycznej. Króluje na scenie i podbija serca publiczności na całym świecie. Perfekcyjna w każdym geście. Prezentując najwyższy kunszt sztuki wokalnej, swoim repertuarem obejmuje zarówno klasykę, musical jak i światowe przeboje z gatunku różnych nurtów muzycznych. Posiada w swoim repertuarze utwory napisane wyłącznie dla niej. Zachwyca widzów głosem, elegancją i temperamentem. Niezmiennie pełne sale koncertowe i problemy w zdobyciu biletów na kolejne występy, to fakt najlepiej podsumowujący charakterystykę artystki.

Jak powiedział Bogusław Kaczyński: „Jej pojawienie się na scenie wywołuje dreszcz emocji, a potem burzę oklasków. Potrafi ona, jak nikt inny, wzruszać i bawić, ujmuje nowoczesnością interpretacji i teatralną prostotą, lecz kiedy trzeba zniewala należnym gatunkowi patosem. Dodatkowo potrafi obnosić po scenie swoje przepiękne suknie z maestrią godną największych”.

JANUSZ KRUCIŃSKI (musical)
Miłośnikom musicalu znany jest z licznych wcieleń. Che w „Evicie”, tytułowy „Jekyll & Hyde”, Val Jean w „Nędznikach”, czy Sam Carmichael w przebojowej „Mamma Mia” to tylko kilka z wielu ról kreowanych przez niego na scenach teatrów muzycznych –warszawskiej „Romy”, chorzowskiej „Rozrywki” i innych. Artysta poruszający się na co dzień pomiędzy klasyką, a … thrash metalem jest świetnym przykładem na to że nie trzeba obawiać się tej przepaści, jeśli wypełni się ją materią miłą sercu.

DREW DE FOUR (wokal,fortepian) 
Pochodzący z Michigan (USA) Drew to wokalista oraz mistrz fortepianu
. Występuje m.in, z gitarzystą Bruno Mars (Phredley Brown), perkusistą Nelly Furtado (Adrian Passarelli) oraz perkusistą Elle King (Dave Scalia). Jest jak współczesny Trubadur. Jego styl muzyczny to  inspiracje Toma Waitsa i Raya Charlesa. Ballady folk/jazzowe z przekonującymi tekstami -prawdziwe ekscentryczne połączenie wszystkich form grania na fortepianie w Amerykańskim stylu. Drew De Four to przede wszystkim, świetnie brzmiący wokal, nietuzinkowa osobowość, wirtuozeria oraz wręcz fenomenalne umiejętności gry na fortepianie!

BOGDAN KIEREJSZA (skrzypce) – skrzypek, multiinstrumentalista i kompozytor; do tego showman i ulubieniec publiczności.  Koncertował niemalże na wszystkich kontynentach prezentując utwory polskich kompozytorów i skrzypków okresu ostatnich 300 lat. W listopadzie 2011 roku odbył trasę koncertową po Kuwejcie i Emiratach Arabskich, gdzie koncertował m.in. w słynnej „Opera House” w Katarze oraz w „Abu Dhabi Theatre”, gdzie do tej pory nie występował żaden Polak. Podczas koncertów zabawnie opowiada o świecie muzyki, wybitnych kompozytorach i granych przez siebie utworach, a koncerty cieszą się dużym uznaniem publiczności wzbudzając powszechny aplauz.

INFORMACJA O ORKIESTRZE

ORKIESTRA CREO pod batutą MATEUSZA WALACHA

Orkiestra „CREO”, czyli Cracow Event Orchestra powstała w 2008 roku. Składa się utalentowanych muzyków młodego pokolenia, wykształconych w najlepszych małopolskich i śląskich uczelniach muzycznych. Swoją pasją, talentem oraz niezwykłym entuzjazmem sprawiają, iż każdy zagrany przez nich utwór nabiera klasycznego, a jednak świeżego i niespotykanego brzmienia. Orkiestra świetnie sprawdza się zarówno w repertuarze muzyki klasycznej, jak i w utworach bardziej nowoczesnych i rozrywkowych. 

MATEUSZ WALACH – dyrygent, aranżer 

Jako kompozytor, aranżer, dyrygent i producent muzyczny zrealizował kilka płyt, m.in. Justyny Steczkowskiej, Zdzisławy Sośnickiej, Beaty Bednarz, Enej  i in. Jest również autorem muzyki teatralnej. Był stypendystą miasta Bielska-Białej w dziedzinie kultury i sztuki oraz beneficjentem akademickiego stypendium rektora, nagradzającego najlepszych studentów. W 2012 roku został również laureatem konkursu na najlepszego studenta RP Studencki Nobel 2012 na szczeblu uczelnianym i wojewódzkim (wyróżnienie). 

Od 2010 roku realizuje aranżacje dla Teatru Rozrywki w Chorzowie, a od 2014 roku kontynuuje tę współpracę jako dyrygent. Objął kierownictwo muzyczne spektaklu Niedziela w Parku z Georgem S. Soundheima i J. Lapine'a, musicalu Billy Elliot L. Hall'a i E. John'a oraz musicalu Rękopis znaleziony w Saragossie J. Potockiego w realizacji M. Wojtyszki i K. Dębskiego. Współpracuje z Grażyną Brodzińską, Justyną Steczkowską, Kayah, Marcinem Wyrostkiem, Łukaszem Zagrobelnym, zespołem Bracia, Ewą Urygą, Kasią Wilk, zespołem Universe, Alvernia SPtudios, orkiestrą Filharmonii Lubelskiej i innymi. 

 

Czytaj wszystko