EN
image/svg+xml

Materia: świadomość ciała

  > 15

  Termin → 14 kwietnia 2019
  Godzina → 14:00 – 17:00
  Miejsce → Sala prób – Scena Miniatura, Teatr im J. Słowackiego, Plac św. Ducha 1.
  Bilet → 15 zł

  Na przestrzeni ostatnich lat taniec stał się w Polsce modnym i ciekawym obszarem sztuk performatywnych. Kim jest obecnie choreograf/choreografka? Jaką rolę pełni w teatrze dramatycznym? Jakie treści potrafi przekazać własnym ciałem? Na te i wiele innych pytań uczestnikom warsztatów odpowie Dominika Knapik.

  Spotkanie będzie miało charakter kompleksowego laboratorium choreograficznego, podczas którego uczestnicy będą odkrywać swój potencjał w ruchu, ćwiczyć wyobraźnię, tańczyć solo, w duetach i w grupie. Doświadczą różnorodnych technik tanecznych i teatralnych, inspirując się m.in. tekstem i nagraniami video. Warsztaty są skierowane zarówno do profesjonalistów (tancerzy, aktorów, performerów), którzy chcieliby poszerzyć swoje umiejętności i wiedzę z zakresu tańca, jak i do miłośników teatru, którzy lubią się ruszać.

  Dominika Knapik – aktorka, tancerka, choreografka i reżyserka. Autorka choreografii do spektakli dramatycznych w Polsce i za granicą (Rosja, USA, Niemcy). Laureatka licznych nagród i stypendiów. Nominowana w 2017 r. do „Paszportu Polityki” w kategorii „Teatr”. Styl Dominiki Knapik charakteryzuje się poczuciem humoru oraz swobodnym korzystaniem z różnych dziedzin sztuki. Jego materią są codzienne gesty poddane silnej formalizacji.

  Czytaj wszystko

  Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego z Funduszu Promocji Kultury