EN
Ilustracja do spektaklu "Piotruś Pan i Jakub Hak".

Piotruś Pan i Jakub Hak
wg. J. M. Barriego

  • Reżyseria: Magdalena Miklasz
  • Adaptacja i dramaturgia: Maciej Podstawny
  • Asystent reżysera: Marta Pawlik
  • Muzyka: Anna Stela
  • Scenografia i kostiumy: Mirek Kaczmarek
  • Producent: Bożena Sowa
Zobacz wszystkich

Najbliższe terminy

Premiera w ramach projektu „Bank opowieści” zaplanowana jest na Scenie w Narodowym Banku Polskim - Plac Matejki 1, w dniu 16 października 2020 r.

Dla wszystkich, którzy znają historię Piotrusia Pana i dla widzów, którzy do Nibylandii przeniosą się po raz pierwszy, Teatr Słowackiego w Krakowie przygotowuje całkiem nową opowieść o Wiecznym Chłopcu, Wendy, potężnych Wróżkach i słynnym piracie Jakubie Haku, czerpiącą garściami z blasku oryginału.

W Nibylandii wszystko poszło nie tak. Piotruś, zbyt nieostrożny by przywidzieć konsekwencje swoich decyzji, dopuścił do śmierci Wendy. Porzucił swe boskie imię Pan, dorósł i opuścił Nibylandię, zostawiając ją na łasce Kapitana Haka. Teraz Hak pisze nowy rozdział w historii Wyspy. Całą opowieść trzeba naprawić, zaprosić dorosłego już Piotrusia do nowej podróży i przywrócić mu wiarę w potęgę wyobraźni. Wendy powróci a wielką rolę w opowieści odegra nowy drogocenny skarb Kapitana.

 

Magdalena Miklasz, autorka takich spektakli dla młodych widzów jak Łauma, czyli Czarownica, czy Kapitan Nemo, Maciej Podstawny, niezbyt dorosły autor adaptacji, oraz jednooki piracki scenograf Mirek Kaczmarek zapraszają do Nibylandii.

Czytaj wszystko

Realizację spektaklu z dostępnością

Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury