EN
Ilustracja do spektaklu "Piotruś Pan i Jakub Hak".

Piotruś Pan i Jakub Hak
wg. J. M. Barriego

  • Reżyseria: Magdalena Miklasz
  • Tekst i dramaturgia: Maciej Podstawny
  • Asystent reżysera: Anna Obszańska, Marta Pawlik
  • Muzyka: Anna Stela
  • Scenografia i kostiumy: Mirek Kaczmarek
  • Reżyseria ruchu: Marta Chruscinski
Zobacz wszystkich
  • Krakowski Salon Ekonomiczny NBP w Narodowym Banku Polskim, ul. Basztowa 20
  • Premiera: 29.11.2020
  • Spektakl dla widzów od 7 lat.
90 minut
> 7

Bilety → informacja w Biurze Rezerwacji Biletów 12 424 45 25; 12 424 45 28

Dla wszystkich, którzy znają historię Piotrusia Pana i dla widzów, którzy do Nibylandii przeniosą się po raz pierwszy, Teatr Słowackiego w Krakowie przygotowuje całkiem nową opowieść o Wiecznym Chłopcu, Wendy, potężnych Wróżkach i słynnym piracie Jakubie Haku, czerpiącą garściami z blasku oryginału.

W Nibylandii wszystko poszło nie tak. Piotruś, zbyt nieostrożny by przywidzieć konsekwencje swoich decyzji, dopuścił do śmierci Wendy. Porzucił swe boskie imię Pan, dorósł i opuścił Nibylandię, zostawiając ją na łasce Kapitana Haka. Teraz Hak pisze nowy rozdział w historii Wyspy. Całą opowieść trzeba naprawić, zaprosić dorosłego już Piotrusia do nowej podróży i przywrócić mu wiarę w potęgę wyobraźni. Wendy powróci a wielką rolę w opowieści odegra nowy drogocenny skarb Kapitana.

Magdalena Miklasz, autorka takich spektakli dla młodych widzów jak Łauma, czyli Czarownica, czy Kapitan Nemo, Maciej Podstawny, niezbyt dorosły autor adaptacji, oraz jednooki piracki scenograf Mirek Kaczmarek zapraszają do Nibylandii.

W unikalnej przestrzeni Krakowskiego Salonu Ekonomicznego NBP przy ulicy Basztowej, po każdym spektaklu młodzi widzowie zostaną zaproszeni na warsztat, podczas którego spróbujemy połączyć magię teatralnej podróży z Piotrusiem Panem z wiedzą ekonomiczną.

 

Rezerwacja biletów pod nr tel 12 424 45 25, 12 424 45 28 od poniedziałku do piątku w godz. 9.00 - 15.00.

Czytaj wszystko

Spektakl tłumaczony na PJM

Film w Polskim Języku Migowym, w którym tłumaczka przedstawia sylwetki bohaterów i ich znaki migowe.

Film skierowany do osób z niepełnosprawnością słuchu.

Zaproszenie na spektakl tłumaczony na PJM

Film w Polskim Języku Migowym, w którym aktor zaprasza na spektakl "Piotruś Pan i Jakub Hak" tłumaczony na Polski Język Migowy.

Zaproszenie skierowane do osób z niepełnosprawnością słuchu.

Trailer

Spektakl "Piotruś Pan i Jakub Hak" w Konkursie na Wystawienie Polskiej Sztuki Współczesnej

Z radością informujemy, że nasze spektakle "Piotruś Pan i Jakub Hak" oraz "Zimowla" zostały przyjęte do Ogólnopolskiego Konkursu na Wystawienie Polskiej Sztuki Współczesnej.

 

W najbliższym czasie spektakle będą grane w dniach:

Piotruś Pan i Jakub Hak, reż. Magdalena Miklasz - 12, 13, 14 marca 2021 r.
Zimowla, reż. Jakub Roszkowski - 12, 13, 14, 16, 17 marca 2021 r.

Celem Konkursu jest popularyzacja współczesnego dramatu polskiego, promocja rodzimych dramatopisarzy, wspomaganie teatrów wystawiających polski dramat i adaptacje polskiej literatury współczesnej oraz nagradzanie najciekawszych poszukiwań repertuarowych. Więcej  >>

Partner medialny premiery

Realizację spektaklu z dostępnością

Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury, uzyskanych z dopłat ustanowionych w grach objętych monopolem państwa, zgodnie z art. 80 ust. 1 ustawy z dnia 19 listopada 2009 r. o grach hazardowych.