EN
image/svg+xml

Premiera książki ks. Adama Bonieckiego "Strefa dobrego zasięgu"

Zapraszamy na krakowską premierę najnowszej książki ks. Adama Bonieckiego „Strefa dobrego zasięgu”, która odbędzie się 4 grudnia o godz. 18:00 w Małopolskim Ogrodzie Sztuki MOS. Spotkanie z Autorem poprowadzi Michał Olszewski. Wstęp wolny.

Jaka przyszłość czeka Kościół w Polsce? Czy da się dziś być prawdziwym katolikiem? Dlaczego dla ks. Adama ważne są drzewa? Jaki jest ksiądz za kierownicą? Jak wciąż żyć pełnią życia po 85. urodzinach?

Ta książka to wybór zawsze aktualnych tekstów publikowanych na łamach „Tygodnika Powszechnego” w latach 2018–2019. Ks. Boniecki podejmuje w nich tematy szczególnie ważne właśnie teraz: Kościół i wiara po skandalach i napięciach ostatnich miesięcy, kondycja praworządności w Polsce, nieuchronne zmiany klimatu. Ale pisze także o przygodach, podróżach i małych radościach codzienności. Słowa pełne mądrości, zrozumienia i spokoju są właśnie tym, czego nam teraz potrzeba.

W książce znalazły się teksty poruszające najważniejsze, bieżące tematy. Zakaz wypowiedzi w mediach, nałożony na księdza Bonieckiego przez kościelnych przełożonych nadal obowiązuje.

Michał Okoński, redaktor tomu i dziennikarz „Tygodnika Powszechnego”: „Żaden z tych tekstów się na szczęście nie zestarzał – na szczęście dla czytelnika. Ale można by też stwierdzić, że żaden z tych tekstów się niestety nie zestarzał – niestety dla obywatela czy członka kościelnej wspólnoty.”


Podczas spotkania będzie możliwość zakupienia książek i wydawnictw „Tygodnika Powszechnego”.

Zapraszamy!

Czytaj wszystko