EN

"Romeo i Julia" w Gdańsku
W ramach 27. Festiwalu Szekspirowskiego

Zobacz wszystkich
  • Teatr Wybrzeże, Gdańsk
  • Premiera: 11.06.2023
50 minut

Miłość, która rodzi się i rozwija w cieniu śmierci, czyli klasyczna rozbudowana opowieść o uczuciu – tym razem zminimalizowana do formy z udziałem czworga aktorów: dwóch Julii i dwóch Romeów. 

Jak się dzisiaj zakochujemy? Jakie ponosimy ofiary i jak umieramy z powodu miłości? 

 

bilety na spektakl w Gdańsku

Przedstawienie stanowi próbę interpretacji mitu romantycznej miłości w kontekście pytań o współczesną kondycję człowieka i gotowość jednostki do kochania. To zaś prowadzi do rozważań: czy prawdziwa miłość jest możliwa bez ofiar? Albo czy miłość, która wymaga ofiary, może być prawdziwa?

Spektakl oparty na przekładzie Wiktorii Rosickiej z 1892 roku powstanie i będzie posługiwał się jednocześnie polskim językiem fonicznym, polskim językiem migowym oraz zawsze dostępnymi napisami w języku polskim. Zatem twórcy dążą do realizacji przedstawienia uniwersalnego, niewymagającego dodatkowego tłumaczenia na PJM (polski język migowy), zawsze dostępnego dla widzów z niepełnosprawnością słuchu i słyszących.

Spektakl tworzą osoby g/Głuche i słyszące.

Obsada:

  • Dominika Kozłowska (gościnnie) - Julia
  • Marta Mazurek (gościnnie) - Julia
  • Rafał Bołdys (gościnnie) - Romeo
  • Karol Kubasiewicz - Romeo

Czytaj wszystko

Opis spektaklu "Romeo i Julia" w PJM

Zaproszenie w PJM

"Romeo i Julia" [Trailer]

"Romeo i Julia" - Reportaż [Napisy]

Teatr im. Juliusza Słowackiego w Krakowie realizuje przedsięwzięcie grantowe „Dostępny Teatr im. Juliusza Słowackiego w Krakowie – poprawa dostępności oferty kulturalnej Teatru”

finansowanego z Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych z grantu „Kultura bez barier" w ramach Działania 4.3 Programu Operacyjnego Wiedza Edukacja Rozwój 2014-2020.

Partner spektaklu

Dziękujemy Stowarzyszeniu Lions Club Kraków Stare Miasto za  udostępnienie urządzeń Midi Controler Touchme wraz z akcesoriami wykorzystywanych przez Teatr przy spektaklu „Romeo i Julia”.