EN
image/svg+xml
© Teatr im. J. Słowackiego w Krakowie

Tworzenie wieloformatowych obrazów medialnych w spektaklach. Dawid Kozłowski
WARSZTATY BADAWCZE

  Data → 1.12.2018
  Start → godz. 11.00-15.00
  Miejsce → Dom Rzemiosł Teatralnych, ul. Radziwiłłowska 3

  Wykład Dawida Kozłowskiego poświęcony wykorzystaniu multimediów w sztuce teatru. Od laterna magica i pokazów fantasmagorii, przez wynalezienie projektora filmowego oraz kamery. To spowodowało pojawienie się nowego typu języka wizualnego, wyrosłego z eksperymentów twórców filmowej awangardy początku XX wieku (Walter Ruthman, Hans Richter, Oskar Fichinger). Potem kolejne zmiany w stylistyce przekazów medialnych, aż do powstania nowego typu sztuki – instalacji.

  Multimedialne koncerty Andy Warhola, akcje grupy Fluxus, działania twórców teatru postdramatycznego coraz śmielej wykorzystujących możliwości oferowane przez nowe medialne technologie – to wszystko przyczyniło się do poszerzenia języka współczesnego teatru o środki  z zakresu nowych mediów. Jak również do wykształcenia się nowego typu widza. Widza który nie jest już tylko unieruchomionym w ciemnej sali obserwatorem, ale aktywnym uczestnikiem spektaklu.


  Dawid Kozłowski - Artysta wideo, motion designer, fotograf, VJ. Asystent  w Pracowni Intermediów w Katedrze Sztuk Wizualnych na Wydziale Form Przemysłowych krakowskiej ASP.  W swojej pracy artystycznej zajmuje się tworzeniem multimediów do spektakli teatralnych i operowych, wizualizacji muzycznych oraz oprawą wideo koncertów i graficzna programów telewizyjnych. Współpracował m.in. z Teatrem Łaźnia Nowa w Krakowie, z Teatrem Wybrzeże w Gdańsku, Operą Nova w Bydgoszczy, Teatrem Współczesnym w Szczecinie, Teatrem Bagatela w Krakowie, Teatrem Ludowym w Krakowie, Teatrem im. Juliusza Słowackiego w Krakowie. Pisze pracę doktorską o wielkoformatowych projekcjach wideo.

  Czytaj wszystko