EN
Tytus Grochal w roli Stasia, fot. Michał Ramus © Teatr im. J. Słowackiego w Krakowie

Wyspiański. Koncert
w ramach Nocy Teatrów

Zobacz wszystkich
  • Teatr im. Juliusza Słowackiego - Duża Scena
  • Premiera: 19.10.2018
  • Zespół muzyczny w składzie: Małgorzata Sopel, Teresa Rusek, Elżbieta Zarębska, Grzegorz Bąk, Karol Kędzior, Jarosław Murzyn, Michał Peiker, Dawid Sulej Rudnicki, Jakub Sztencel. W spektaklu wykorzystano muzykę ludową.
80 minut
> 15 EN

wersja angielska >

Ewa Kaim, reżyserka wspaniale przyjętego DO DNA, zaprasza nas tym razem na muzyczną konfrontację z wyobraźnią Stanisława Wyspiańskiego. Na odmienne, odświeżające spotkanie z fragmentami najważniejszych dramatów artysty: Wesela, Wyzwolenia, Akropolis, Powrotu Odysa i Studium o „Hamlecie”

Reżyserka zderza bowiem poetyckie, młodopolskie frazy z graną na żywo muzyką Dawida Suleja Rudnickiego, Stanisława Radwana i Zygmunta Koniecznego tworząc bogaty, niejednoznaczny oraz wspaniale wykreowany  i zaśpiewany przez aktorów Teatru świat.

W tę niezwykłą podróż po brzmieniach i obrazach dramatycznych Wyspiańskiego zabierze nas… mały Staś. To on dziecięcą wyobraźnią otworzy świat wyobraźni dojrzałego już autora. Wydobędzie tony mocne, społecznie zaangażowane, jak i te głęboko intymne. Poszuka w tekstowisku artysty brzmień płynących ze źródeł świata, który dzisiaj słyszymy i widzimy. Nienawiść, wyzwolenie, krzyk, ukojenie… i być albo nie być!

Fundatorem kurtyny jest Małopolska Agencja Rozwoju Regionalnego.

 

  

Czytaj wszystko

Fundatorem kurtyny Stanisława Wyspiańskiego jest Małopolska Agencja Rozwoju Regionalnego SA.

Zapowiedź

Spektakl bierze udział w IV edycji Konkursu na Inscenizację Dawnych Dzieł Literatury Polskiej „Klasyka Żywa"

Wywiad z Ewą Kaim i Włodzimierzem Szturcem

Polskie Radio / Jedynka

03.11.2018 | 19:58

19 października 2018 r. odbyła się premiera spektaklu "Wyspiański. Koncert", którego bohaterem jest mały Staś, zabierający widzów w podróż po dziełach Stanisława Wyspiańskiego. - W tytuł naszego spojrzenia na Wyspiańskiego włożyliśmy słowo "koncert" i tego obrazu należy się spodziewać – opowiada Ewa Kaim i dodaje, że mimo to spektakl nie będzie trzymał się ściśle formuły koncertowej. - Dramaturgia jest tak zbudowana, że jest pewien przebieg, może nie linearny czy fabularny, ale znaczeniowo dopełniający się i konsekwentnie płynący przez cały koncert – mówi. Więcej >