EN
image/svg+xml
Teatr J. Słowackiego , fot. Bartosz Cygan

Teatr bez barier

W naszej instytucji dbamy o wszystkich widzów, szczególną troską otaczamy osoby z niepełnosprawnością.

Kontakt:

Osobami przeszkolonymi do pomocy osobom z niepełnosprawnością są pracownicy Biura Rezerwacji Biletów
tel. 12 424 45 28; 12 424 45 25
e-mail; bilet@teatrwkrakowie.pl 

Prosimy o wcześniejszy kontakt - co najmniej 3 dni przed wizytą w teatrze, celem omówienia ewentualnych szczegółów.

Otoczenie instytucji:

Budynek główny znajduje się w centrum Starego Miasta. Wokół Teatru znajduje się nawierzchnia pokryta kostką brukową.

Dojazd do Teatru, parking:

Teatr jest bardzo dobrze skomunikowany z całym miastem. Przystanek autobusowy i tramwajowy znajduje się około 100 m od Gmachu Głównego. Nasza lokalizacja na mapie komunikacyjnej Krakowa.

Po uprzednim zgłoszeniu, udostępniamy miejsce parkingowe przy Teatrze, wjazd od ul. Szpitalnej. W najbliższym czasie zostanie wymalowane i oznaczone miejsce dla osób z niepełnosprawnością.

Wejście do budynku – Duża Scena Teatru:

Podjazd dla wózków inwalidzkich znajduje się po lewej stronie budynku teatru (od strony Plant). Obsługa bileterska otwiera drzwi wejściowe 30 minut przed spektaklem i kieruje osobę do westybulu, gdzie znajduje się winda dla osób z niepełnosprawnością. Winda umożliwia wjazd na widownię (na poziomie parteru). Nie ma możliwości wjazdu na I i II piętro teatru.


Na widowni znajdują się miejsca dla osób z niepełnosprawnością. Obsługa teatru pozostaje do dyspozycji przez cały czas trwania spektaklu.

Szatnie znajdują się na parterze budynku. Toalety na parterze budynku są dostosowane do potrzeb osób z niepełnosprawnością – posiadają oznaczenia i szerokie drzwi wejściowe. Kasa Teatru – wejście znajduje się na zewnątrz budynku. Z powodu schodów i  braku podjazdu dla wózków zapraszamy po odbiór biletów do Biura Informacji i Rezerwacji Biletów (prawa strona budynku, od pl. Św. Ducha) czynne od poniedziałku do piątku w godz. 9.00 - 16.00 tel. 12 424 45 25, lub 12 424 45 28.

W przypadku ewakuacji osoba z niepełnosprawnością kieruje się do wyjścia tą sama drogą, którą weszła do budynku. 

Cennik - Osoba z udokumentowaną niepełnosprawnością przysługuje bilet normalny, opiekun ma prawo do zakupu biletu w cenie 1 zł