EN
image/svg+xml
Teatr J. Słowackiego , fot. Bartosz Cygan

Teatr bez barier

W naszej instytucji dbamy o wszystkich widzów, szczególną troską otaczamy osoby z niepełnosprawnością.

KOORDYNATORZY DOSTĘPNOŚCI:

Osobami przeszkolonymi do pomocy osobom z niepełnosprawnością są pracownicy
Biura Informacji i Rezerwacji Biletów:
Piotr Szczerba
Izabela Kościelny
tel. 12 424 45 28;12 424 45 25 (pn-pt 9.00-16.00)
kontakt sms: 603 235 231 (pn-pt 9.00-16.00)
e-mail: bilet@teatrwkrakowie.pl 
Prosimy o kontakt co najmniej 3 dni przed wizytą w teatrze w celu szczegółowego omówienia naszej współpracy w dniu spektaklu.


Teatr im. Juliusza Słowackiego w Krakowie, pl. Św Ducha 1, DUŻA SCENA:

Widownia - zobacz plan >


OTOCZENIE INSTYTUCJI:
Budynek główny znajduje się w centrum Starego Miasta, ma charakter zabytkowy, wokół Teatru znajduje się nawierzchnia pokryta kostką brukową.

DOJAZD DO TEATRU, PARKING:
Teatr jest bardzo dobrze skomunikowany z całym miastem. Przystanek „Teatr Słowackiego” autobusowy i tramwajowy znajduje się około 150 m od gmachu głównego. Nasza lokalizacja na mapie komunikacyjnej Krakowa.           

Teatr posiada dwa miejsca parkingowe dla osób z niepełnosprawnością (tzw. koperta).
Wjazd na parking możliwy jest od ul. Szpitalnej (mimo zakazu wjazdu).
Rezerwację miejsca należy zgłosić pracownikowi Biura Informacji i Rezerwacji Biletów
tel. 12 424 45 28; 12 424 45 25 (pn-pt 9.00-16.00), najpóźniej dwa dni przed planowaną wizytą.

Ponieważ przejście z miejsca parkingowego do wejścia z podjazdem dla osób poruszających się na wózku jest bardzo niewygodne (ze względu na kostkę z grubego bruku) proponujemy drogę alternatywną: należy wyjść poza szlaban parkingowy i chodnikiem przejść pod drugi szlaban (pierwszy od wjazdu z ulicy Szpitalnej) i dalej już prosto do wejścia z pochylnią.

WEJŚCIE DO BUDYNKU – DUŻA SCENA:
Osoba z niepełnosprawnością ma prawo przebywać na widowni Teatru z psem przewodnikiem /psem asystentem.

Podjazd dla osób poruszających się na wózku znajduje się po lewej stronie budynku teatru (od strony Plant). Obsługa bileterska otwiera drzwi wejściowe 30 minut przed spektaklem i kieruje osobę do westybulu, gdzie znajduje się platforma schodowa dla osób z niepełnosprawnością o udźwigu 300 kg. Platforma schodowa umożliwia wjazd na widownię (na poziom parteru). Nie ma możliwości wjazdu na I i II piętro teatru.
Na widowni wyznaczone zostały dwa miejsca przeznaczone dla osób z niepełnosprawnością ruchową - zaznaczone na planie widowni  (parter rząd X miejsce 1 i 15).  Ponadto istnieje  możliwość wygospodarowania  max 10 miejsc dla osób poruszających się na wózkach- po wcześniejszym uzgodnieniu z koordynatorami dostępności.   Miejsca te  są indywidualnie dopasowywane do potrzeb osób z niepełnosprawnością ruchową, mogą mieścić się w  loży parterowej, lub na widowni  rząd XIII miejsce 1,2, 14,15.
Obsługa teatru pozostaje do dyspozycji przez cały czas trwania spektaklu.
Szatnie znajdują się na parterze budynku.

Toalety na parterze budynku są dostosowane do potrzeb osób z niepełnosprawnością – posiadają oznaczenia i szerokie drzwi wejściowe.

Kasa Teatru – wejście schodami z zewnątrz budynku. Osoby z niepełnosprawnością, poruszające się na wózku zapraszamy po odbiór biletów bezpośrednio do Biura Informacji i Rezerwacji Biletów (prawa strona budynku, od pl. Św. Ducha) czynne od poniedziałku do piątku w godz. 9.00 - 15.00. Zabytkowa konstrukcja budynku nie pozwala na zniwelowanie progu znajdującego się przed wejściem, dlatego w celu odbioru biletu, po przybyciu na miejsce, prosimy o kontakt telefoniczny z koordynatorami dostępności pod numerem 12 424 45 25, lub 12 424 45 2, który osobiście wyda Państwu bilet.

W przypadku ewakuacji teatru, pracownicy Obsługi Widowni zadbają o bezpieczeństwo osób z niepełnosprawnością - zgodnie z zasadami instrukcji bezpieczeństwa pożarowego. W trakcie ewakuacji niemożliwe jest korzystanie z platformy schodowej. 

CENY BILETÓW:
Osoba z udokumentowaną niepełnosprawnością przysługuje bilet zgodnie z cennikiem , asystent ma prawo do zakupu biletu w cenie 1 zł.

 CENNIK

Dom Rzemiosł Teatralnych, ul. Radziwiłłowska 3

Budynek znajduje się w pobliżu Dworca Głównego, ok.300 m od przystanku „Teatr Słowackiego”.

W odległości ok. 20 m od budynku , w strefie płatnego parkowania znajduje się  miejsce parkingowe  przeznaczone dla osób z niepełnosprawnością ( tzw. koperta).

Budynek jest przystosowany dla osób z niepełnosprawnością ruchową.  Posiada windę i toalety znajdujące się na parterze budynku.

W chwili obecnej na  parterze budynku znajduje się wystawa rzemiosła teatralnego  pt. "Myśląca ręka” czynna od wt. – nd. w godzinach 12.00 -17.00 , organizowane są warsztaty- pełna oferta na stronie teatru www.

Bilet na wystawę można kupić przy wejściu na wystawę , bez wcześniejszej rezerwacji.
Wstęp 10 zł,  opiekun ma prawo do zakupu biletu w cenie 1 zł. Dodatkowe informacje można uzyskać u koordynatorów dostępności w Biurze  Informacji Rezerwacji Biletów.

 Nasza  lokalizacja na mapie komunikacyjnej Krakowa.

Małopolski Ogród Sztuki, Scena MOS, ul. Rajska 12

Budynek znajduje się na ul. Rajskiej 12,w odległości ok. 500 m od przystanku „Teatr Bagatela” idąc ulicą Karmelicką należy skręcić w pierwszą przecznicę w lewo. Budynek jest po lewej stronie ulicy.

Na ul. Rajskiej mamy wyznaczone 4 miejsca parkingowe dla osób z niepełnosprawnościami (tzw. koperta) w strefie płatnego parkowania, ok. 1 m , 50 m , 100 m od budynku, po tej samej stronie co budynek.

Budynek jest przystosowany dla osób z niepełnosprawnością ruchową, posiada windę. Toalety i szatnia znajdują się na poziomie -1.

Na parterze znajduje się kasa biletowa oraz sala widowiskowa, wszystkie spektakle grane na sali widowiskowej są dostępne dla osób z niepełnosprawnością ruchową.
Miejsca dla osób z niepełnosprawnościami znajdują przed trybunami na poziomie 0, jednorazowo możemy pomieścić 10 osób poruszających się na wózkach.
Osoba z niepełnosprawnością może wejść na widownię z psem przewodnikiem / psem asystentem. 

W budynku znajduje się również Sala Kinowa (poziom -1). Nie jest ona dostępna dla osób z niepełnosprawnością  ruchową.

Osoba z udokumentowaną niepełnosprawnością przysługuje bilet zgodnie z cennikiem , asystent ma prawo do zakupu biletu w cenie 1 zł.

 Nasza lokalizacja na mapie komunikacyjnej Krakowa.