EN
image/svg+xml
Teatr J. Słowackiego , fot. Bartosz Cygan

Teatr bez barier

W naszej instytucji dbamy o wszystkich widzów, szczególną troską otaczamy osoby z niepełnosprawnością.

KOORDYNATORZY DOSTĘPNOŚCI:

Osobami przeszkolonymi do pomocy osobom z niepełnosprawnością są pracownicy
Biura Informacji i Rezerwacji Biletów:
Piotr Szczerba
Izabela Kościelny
tel. 12 424 45 28;12 424 45 25 (pn-pt 9.00-16.00)
kontakt sms: 603 235 231 (pn-pt 9.00-16.00)
e-mail: bilet@teatrwkrakowie.pl 
Prosimy o kontakt co najmniej 3 dni przed wizytą w teatrze w celu szczegółowego omówienia naszej współpracy w dniu spektaklu.


Teatr im. Juliusza Słowackiego w Krakowie, pl. Św Ducha 1, DUŻA SCENA:

Widownia - zobacz plan >


OTOCZENIE INSTYTUCJI:
Budynek główny znajduje się w centrum Starego Miasta, ma charakter zabytkowy, wokół Teatru znajduje się nawierzchnia pokryta kostką brukową.

DOJAZD DO TEATRU, PARKING:
Teatr jest bardzo dobrze skomunikowany z całym miastem. Przystanek „Teatr Słowackiego” autobusowy i tramwajowy znajduje się około 150 m od gmachu głównego. Nasza lokalizacja na mapie komunikacyjnej Krakowa.           

Teatr posiada dwa miejsca parkingowe dla osób z niepełnosprawnością (tzw. koperta).
Wjazd na parking możliwy jest od ul. Szpitalnej (mimo zakazu wjazdu).
Rezerwację miejsca należy zgłosić pracownikowi Biura Informacji i Rezerwacji Biletów
tel. 12 424 45 28; 12 424 45 25 (pn-pt 9.00-16.00), najpóźniej dwa dni przed planowaną wizytą.

WEJŚCIE DO BUDYNKU – DUŻA SCENA:
Osoba z niepełnosprawnością ma prawo przebywać na widowni Teatru z psem przewodnikiem /psem asystentem.

Podjazd dla wózków inwalidzkich znajduje się po lewej stronie budynku teatru (od strony Plant). Obsługa bileterska otwiera drzwi wejściowe 30 minut przed spektaklem i kieruje osobę do westybulu, gdzie znajduje się winda dla osób z niepełnosprawnością o udźwigu 300 kg. Winda umożliwia wjazd na widownię (na poziom parteru). Nie ma możliwości wjazdu na I i II piętro teatru.
Na widowni znajdują się miejsca przeznaczone dla osób z niepełnosprawnością.
Obsługa teatru pozostaje do dyspozycji przez cały czas trwania spektaklu.
Szatnie znajdują się na parterze budynku.

Toalety na parterze budynku są dostosowane do potrzeb osób z niepełnosprawnością – posiadają oznaczenia i szerokie drzwi wejściowe.

Kasa Teatru – wejście schodami z zewnątrz budynku. Osoby z niepełnosprawnością, na wózku zapraszamy po odbiór biletów do Biura Informacji i Rezerwacji Biletów (prawa strona budynku, od pl. Św. Ducha) czynne od poniedziałku do piątku w godz. 9.00 - 15.00 tel. 12 424 45 25, lub 12 424 45 28.

W przypadku ewakuacji teatru, pracownicy Obsługi Widowni zadbają o bezpieczeństwo osób z niepełnosprawnością - zgodnie z zasadami instrukcji bezpieczeństwa pożarowego. W trakcie ewakuacji niemożliwe jest korzystanie z wind. 

CENY BILETÓW:
Osoba z udokumentowaną niepełnosprawnością przysługuje bilet zgodnie z cennikiem , asystent ma prawo do zakupu biletu w cenie 1 zł.

 CENNIK

Dom Rzemiosł Teatralnych, ul. Radziwiłłowska 3

Budynek znajduje się w pobliżu Dworca Głównego, ok.300 m od przystanku „Teatr Słowackiego”.

W odległości ok. 20 m od budynku , w strefie płatnego parkowania znajduje się  miejsce parkingowe  przeznaczone dla osób z niepełnosprawnością ( tzw. koperta).

Budynek jest przystosowany dla osób z niepełnosprawnością ruchową.  Posiada windę i toalety znajdujące się na parterze budynku.

W chwili obecnej na  parterze budynku znajduje się wystawa rzemiosła teatralnego  pt. "Myśląca ręka” czynna od wt. – nd. w godzinach 12.00 -17.00.,na pozostałych piętrach znajdują się pracownie krawieckie, magazyn kostiumów i sala prób na co dzień niedostępne dla widzów.

Osoba z udokumentowaną niepełnosprawnością przysługuje bilet zgodnie z cennikiem , asystent ma prawo do zakupu biletu w cenie 1 zł.

 Nasza  lokalizacja na mapie komunikacyjnej Krakowa.

Małopolski Ogród Sztuki, Scena MOS, ul. Rajska 12

Budynek znajduje się na ul. Rajskiej 12,w odległości ok. 500 m od przystanku „Teatr Bagatela” idąc ulicą Karmelicką należy skręcić w pierwszą przecznicę w lewo. Budynek jest po lewej stronie ulicy.

Na ul. Rajskiej mamy wyznaczone 4 miejsca parkingowe dla osób z niepełnosprawnościami (tzw. koperta) w strefie płatnego parkowania, ok. 1 m , 50 m , 100 m od budynku, po tej samej stronie co budynek.

Budynek jest przystosowany dla osób z niepełnosprawnością ruchową, posiada windę. Toalety i szatnia znajdują się na poziomie -1.

Na parterze znajduje się kasa biletowa oraz sala widowiskowa.
Miejsca dla osób z niepełnosprawnościami znajdują przed trybunami na poziomie 0.
Osoba z niepełnosprawnością może wejść na widownię z psem przewodnikiem / psem asystentem. 

Osoba z udokumentowaną niepełnosprawnością przysługuje bilet zgodnie z cennikiem , asystent ma prawo do zakupu biletu w cenie 1 zł.

 Nasza lokalizacja na mapie komunikacyjnej Krakowa.