EN

Teatr Poezji

Teatr im. Juliusza Słowackiego w Krakowie od lat kojarzony jest z poezją. Założony w 2002 roku przez Annę Dymną Krakowski Salon Poezji stał się zjawiskiem, które zagarnęło poetycko nie tylko Kraków, ale nieomal całą Polskę.

To wielka sprawa, że przez tyle lat ludzie tłumnie spotykają się, by wspólnie słuchać czytanych przez aktorów wierszy. To dowód na moc poezji, na jej moc łączenia ludzi, diagnozowania rzeczywistości i kojenia naszego kończącego się świata.

W roku 2020 Salon osiąga pełnoletniość. Chcemy, by to wejście w dojrzałość, odbyło się w sposób ważny i spektakularny. Chcemy, by poezja w naszym Teatrze wciąż żyła, pulsowała współczesną energią i zapraszała do dialogu jak najszerszą publiczność.

 

Dlatego przenosimy się z Salonu – czyli naszego teatralnegofoyer, na stałe na Dużą Scenę, gdzie pod szyldem Teatr Poezji będziemy co miesiąc mierzyć się z wierszami w nowej formule. Będzie poetycko, ale też współcześnie, zaskakująco i niebanalnie, o co zadbają zaproszeni przez nas specjalni – często nie kojarzący się z poezją – goście.

 

Niech wiersze będą z nami!

 

Marzec 2020 r.

  • Poezja powszechna. Spotkanie na 75. lecie Tygodnika Powszechnego