EN
Na zdjęciu aktorka Teatru im. Juliusza Słowackiego w Krakowie Ewelina Cassette. Fotografia przedstawia głowę i klatkę piersiową kobiety. Tło jest białe. Twarz młodej kobiety wypełnia większą przestrzeń zdjęcia. Znajduje się w centralnej części. Aktorka patrzy prosto przed siebie. Ma krótkie, rozpuszczone blond włosy, końce lekko podkręcone do góry. Twarz niemal tak samo szeroka i długa. Szczęka bez wyraźnych kantów. Kobieta ma duże niebieskie oczy. Zaokrąglony podbródek. Ubrana jest w niebieską jeansową bluzkę z kołnierzykiem. Ma świecące długie kolczyki oraz lekki makijaż.

Ewelina Cassette aktorka

Mój pierwszy wiersz to W aeroplanie Juliana Tuwima, czytany mi przez moją ukochaną babcię Ingrid. Mając 2 lata, znałam go na pamięć i oszukiwałam znajomych moich rodziców udając, że umiem czytać. Wszyscy w to wierzyli :-) Mogę więc chyba powiedzieć, że były to moje pierwsze udane „występy”. Moja pierwsza piosenka to Mydełko Fa (o, tak! ;-) ), na szczęście szybko pojawili się wśród moich ukochanych artystów Michael Jackson czy Whitney Houston - na ich muzyce się wychowałam i uczyłam pierwszych piosenek. Szczęśliwie to, co kochałam w dzieciństwie, stało się moim zawodem i moją codziennością.

Biogram

Urodziła się w 1990 roku. Absolwentka PWST w Krakowie. Za rolę w spektaklu dyplomowym Dyplom z Kosmosu w reż. Ewy Kaim (2014) została wyróżniona na 32. Festiwalu Szkół Teatralnych w Łodzi. Była studentką Szkoły Jazzu i Muzyki Rozrywkowej w Krakowie w klasie wokalnej.

Współpracowała z krakowskim Teatrem Barakah.

Aktorka Teatru Słowackiego od 2014 roku. Debiutowała w spektaklu Bracia Dalcz i s-ka Tadeusza Dołęgi-Mostowicza w reż. Wojciecha Kościelniaka (2014). Ponadto gra w:  Pinokiu Carlo Collodiego w reż. Jarosława Kiliana (2015), Solaris na podstawie tekstu Stanisława Lema w reż. Wojciecha Kościelniaka (2016), Wyzwoleniu Stanisława Wyspiańskiego w reż. Radosława Rychcika (2017) oraz w Domu Dźwięku Wojtka Blecharza (2017).

Współpracuje z Teatrem Muzycznym Capitol, gdzie gra w Nine w reż. Pii Partum oraz Życiu Mariana. Life show w reż. Agnieszki Olsten.

Uczestniczka programu The Voice of Poland.

Laureatka wielu festiwali muzycznych, m.in.: 35. Przeglądu Piosenki Aktorskiej we Wrocławiu (Nagroda Niemiecko-Polskiego Towarzystwa Kulturalnego Polonica – zaproszenie na Chanson Festival w Kolonii), 49. Studenckiego Festiwalu Piosenki w Krakowie (III nagroda) oraz 6. edycji Festiwalu ku pamięci Andrzeja Zauchy Serca Bicie (I miejsce oraz nagroda publiczności).