EN
image/svg+xml
fot. Jacek Poremba

Agnieszka Judycka
aktorka

Po co ludziom teatr w czasach, kiedy każdy ma swój ulubiony serial? Z pozoru to drugie może z powodzeniem zastąpić pierwsze. A jednak tu wracam. I nie tylko wtedy, gdy to moja praca. Wracam po magię żywego spotkania i z fascynacji tą przedziwną alchemią aktor-partner-widz, która co wieczór doprowadza nas w inne miejsca. Wracam z ciekawości, by doświadczać kolejnych równoległych światów i przecierać oczy ze zdumienia. Wracam po to, co autentyczne, po to, co przemienia, i po to, co dotyka we mnie tego czułego miejsca, w którym wszyscy jesteśmy tożsami. Nie dzieje się tak zawsze, ale warto wracać.

Biogram

Urodzona w 1983 roku. Absolwentka Akademii Teatralnej w Warszawie. W latach 2006-2011 związana z Teatrem Współczesnym w Warszawie. 

Od 2012 roku jest w zespole Teatru im. Juliusza Słowackiego w Krakowie. Zagrała m.in. w: Obcym Alberta Camus w reż. Anny Smolar (2012), Maskaradzie Michaiła Lermontowa w reż. Nikołaja Kolady (2013), Braciach Dalcz i S-ka Tadeusza Dołęgi-Mostowicza w reż. Wojciecha Kościelniaka (2014), Romeo i Julii Williama Szekspira w reż. Marcina Hycnara (2015), Wyzwoleniu Stanisława Wyspiańskiego w reż. Radosława Rychcika (2017).

Pracuje w dubbingu, nagrywa audiobooki, śpiewa, a widzom telewizyjnym znana jest także z licznych seriali.

Za role w Bezimiennym dziele Stanisława Ignacego Witkiewicza w reż. Jana Englerta (AT w Warszawie, 2005) i Opowieściach Hollywoodu Christophera Hamptona w reż. Marii Komorowskiej (AT w Warszawie, 2006) otrzymała główne nagrody na festiwalach szkół teatralnych w Łodzi i Bratysławie.

Aktualnie w obsadzie

Rabacja

Spektakl - Teatr im. Juliusza Słowackiego - Scena Miniatura

Rola: Szlachcianka

Najbliższe terminy
90 min.
> 18

Wyspiański. Koncert

Spektakl - Teatr im. Juliusza Słowackiego - Duża Scena

Rola: SYRENA KASANDRA

Najbliższe terminy

Więcej

Bajki robotów

Spektakl - MOS Małopolski Ogród Sztuki - Scena MOS

80 min
< 15

Pinokio

Spektakl - Teatr im. Juliusza Słowackiego - Duża Scena

Rola: Wróżka

Najbliższe terminy
140 min z przerwą
< 15 EN

Szklane paciorki. Gra. Rozpoznanie

Spektakl - MOS Małopolski Ogród Sztuki - Scena MOS

Rola: Szamanka

80 min.
> 15

Wyzwolenie

Spektakl - Teatr im. Juliusza Słowackiego - Duża Scena

Rola: Harfistka, Maska 3

120 min
EN