EN
Na zdjęciu aktor Teatru im. Juliusza Słowackiego w Krakowie Krzysztof Piątkowski. Fotografia przedstawia głowę i klatkę piersiową mężczyzny. Tło jest białe. Twarz młodego mężczyzny wypełnia większą przestrzeń zdjęcia. Znajduje się w centralnej części. Aktor patrzy prosto przed siebie. Ma duże ciemne oczy oraz ciemny zarost. Włosy ciemne, kręcone z przedziałkiem na środku. Twarz uśmiechnięta pociągła. Ubrany w szary sweter pod szyję.

Krzysztof Piątkowski

Cieszę się, że jestem aktorem, bo nawet jak gram na gitarze, chodzę po linie, podróżuję, konstruuję coś z drewna, kreuję z moją córeczką szalone światy, czy rozmawiam z nieznajomymi, a ktoś męczy mnie nudnym telefonem, to mogę ze spokojem sumienia powiedzieć mu grzecznie, żeby nie przeszkadzał, bo jestem w pracy. Taki jest ten zawód. Zmusza nas do ciągłego rozwoju, ciekawości drugiego człowieka, abyśmy mogli zmieścić w sobie wszystkie ludzkie historie.

Biogram

Urodzony w 1984 roku. Absolwent PWST w Krakowie.

W Teatrze im. Juliusza Słowackiego grał m.in. w: Weselu Stanisława Wyspiańskiego w reż. Bodolaya (2007), Romeo i Julii Williama Szekspira w reż. Agaty Dudy-Gracz (2008), Draculi Brama Stokera w reż. Artura Tyszkiewicza (2008), Beatrix Cenci Juliusza Słowackiego w reż. Macieja Sobocińskiego (2009), Każdy musi kiedyś umrzeć Porcelanko, czyli rzecz o Wojnie Trojańskiej w reż. Agaty Dudy-Gracz (2013), Narodzinach Fryderyka Demuth Maciej Wojtyszki (2014), Zagraj to jeszcze raz, Sam Woody’ego Allena w reż. Krzysztofa Babickiego (2016), Wyzwoleniu Stanisława Wyspiańskiego w reż. Radosława Rychcika (2017).

Gościnnie występuje na deskach Teatru STU i Teatru Łaźnia Nowa.

Grywa w popularnych serialach telewizyjnych.

Współzałożyciel krakowskiej grupy teatru improwizowanego - ImproKrk.

W 2007 roku otrzymał wyróżnienie Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego za rolę Septimusa Hodge`a w przedstawieniu Arkadia na XXV Festiwalu Szkół Teatralnych w Łodzi.

Aktualnie w obsadzie

Hamlet

Spektakl - Teatr im. Juliusza Słowackiego - Duża Scena

Rola: Horacjo

120 minut
> 15 EN UKR

Lalka

Spektakl - Teatr im. Juliusza Słowackiego - Duża Scena

Rola: KAZIO STARSKI, GEIST

3 h 40 min, 1 przerwa
> 15 EN UKR