EN

Remigiusz Brzyk reżyser

Urodził się w 1970 roku w Jaworze na Dolnym Śląsku. Ukończył lalkarstwo we wrocławskiej filii PWST w Krakowie i reżyserię w PWST w Krakowie. Zadebiutował w 1998 roku Fomą wg. Fiodora Dostojewskiego w Teatrze im. Jaracza w Łodzi. Współpracuje z teatrami Krakowa, Wrocławia, Gdańska, Warszawy, Jeleniej Góry, Bydgoszczy, Sosnowca, Lublina, Poznania, Łodzi.

Pełnił funkcję dyrektora artystycznego w Teatrze Powszechnym w Warszawie. Otrzymał kilkanaście nagród, w tym dwukrotnie Laur Konrada: w 2001 roku za Czarownice z Salem Arthura Millera (Teatr im. Stefana Jaracza w Łodzi) i 2014 za Konia, kobietę i kanarka Tomasza Śpiewaka (Teatr Zagłębia w Sosnowcu). 

W Teatrze Nowym im. Kazimierza Dejmka w Łodzi zrealizował Brygadę szlifierza Karhana nagrodzoną Złotą Maskę za najlepsze przedstawienie sezonu 2008/2009 oraz GRAND PRIX I Międzynarodowego Festiwalu Teatralnego „PostSoc Festiwal" Nowa Huta.

W Teatrze im. J. Słowackiego zrealizował Rzeźnię Sławomira Mrożka (1999), a także Teatr w Krakowie. Prolog (2017) oraz Karierę Arturo Ui Bertolda Brechta.