EN
Na zdjęciu reżyserka Magdalena Miklasz. Czarno-biała fotografia. Kobieta siedzi w środku rzędu na widowni. Ma długie, ciemne włosy. Patrzy w prawo. Uśmiecha się. Za nią niewielkie okna z pokoju technicznego.

Magdalena Miklasz reżyser

Magdalena Miklasz, reżyserka teatralna, pedagog, ur. w Krakowie w 1983.

Ukończyła Szkołę Muzyczną w Nowej Hucie w klasie skrzypiec, Akademię Teatralną im. Al. Zelwerowicza w Białymstoku na Wydziale Lalkarskim oraz Państwową Wyższą Szkołę Teatralną na Wydziale Reżyserii Dramatu. Była studentką m.in Bogdana Hussakowskiego, Krystiana Lupy, Jana Peszka i Mikołaja Grabowskiego. Dyplomowy spektakl „Dlaczego dziecko gotuje się w mamałydze” wg powieści Aglayi Veteranyi zrealizowała w Teatrze Dramatycznym w Warszawie w 2010 roku.

Biogram

Drugi dyplomowy spektakl „Przemiana” wg F. Kafki został zrealizowany w Teatrze Starym w Krakowie i tym spektaklem Magdalena otrzymała nagrodę za najlepszy debiut reżyserski na Festiwalu Debiutantów Pierwszy Kontakt w Toruniu. Teraz związana jest z wieloma teatrami w Polsce, m.in. Teatrem Dramatycznym w Wałbrzychu, Teatrem Łaźnia Nowa, Teatrem Im. J. Słowackiego w Krakowie, Teatrem

Dramatycznym w Warszawie, Teatrem Nowym w Poznaniu, Teatrem Malabar Hotel, Teatrem Współczesnym w Szczecinie i prowadzi zajęcia aktorskie w Warszawskiej Szkole Filmowej. Przez jedenaście lat była pomysłodawcą, organizatorem i reżyserem spektakli plenerowych w Dynowie, które angażowały do wspólnego działania mieszkańców miasteczka (dorosłych i dzieci) oraz artystów z całej Polski.
Interesuje ją styk teatru dramatycznego z lalkowym.

Zafascynowana sytuacją kobiety w ludzkich relacjach i artysty uwikłanego w dzieje historii często szuka inspiracji w tekstach niedramatycznych. Cztery lata temu wyreżyserowała swój pierwszy spektakl dla dzieci "Tutaj jest wszystko" wg Guusa Kuijera i od tej pory co roku realizuje spektakle dla młodego widza, które zostają nagradzane i wyróżnienie na wielu festiwalach, często przez jury dziecięce. Spektakl "Łauma czyli czarownica" wg komiksu Karola Kalinowskiego z Teatru Dramatycznego w Wałbrzychu otrzymał trzy wyróżnienia na Międzynarodowym Festiwalu Teatrów dla Dzieci i Młodzieży KORCZAK, dwie nagrody na XVIII Ogólnopolskim Festiwalu Dramaturgii Współczesnej RZECZYWISTOŚĆ PRZEDSTAWIONA Zabrze 2018 i nagrodę za reżyserię na IX Międzynarodowym Festiwalu Teatralna Karuzela w Łodzi na którym rok wcześniej Magdalena zdobyła nagrodę za reżyserię "Tutaj jest wszystko".

Piotruś Pan i Jakub Hak

wg. J. M. Barriego

Reżyseria: Magdalena Miklasz

Premiera: 29.10.2020

Spektakl

Scena MOS - Scena MOS

90 minut
> 7

Bilet wstępu → 40,00 zł

Dla wszystkich, którzy znają historię Piotrusia Pana i dla widzów, którzy do Nibylandii przeniosą się po raz pierwszy, Teatr Słowackiego w Krakowie przygotowuje całkiem nową opowieść o Wiecznym Chłopcu, Wendy, potężnych Wróżkach i słynnym piracie Jakubie Haku, czerpiącą garściami z blasku oryginału.