EN

Małgorzata Warsicka reżyser

Absolwentka Wydziału Reżyserii krakowskiej PWST im. L. Solskiego, oraz  Architektury i Urbanistyki na Politechnice Krakowskiej im T. Kościuszki. Laureatka nagrody za najlepszy debiut reżyserski na festiwalu „Pierwszy Kontakt” w Toruniu w 2015 r., oraz nagrody Forum Młodej Reżyserii w Krakowie za spektakl Jakobi i Leidental Hanocha Levina z Teatru L. Solskiego w Tarnowie.

Biogram

Jej przedstawienie Król zostało dwukrotnie wyróżnione w pierwszej edycji ogólnopolskiego konkursu „Klasyka Żywa". W przeglądzie miesięcznika „Teatr” w sezonie 2014/2015 dwukrotnie wyróżniona za Najlepszy Debiut Reżyserski. Laureatka XIII edycji programu stypendialnego „Młoda Polska” 2016. Współpracowała z Teatrami w Łodzi (Poskromienie złośnicy Williama Szekspira w Teatrze Studyjnym), Olsztynie (Skórka Pomarańczowa Mai Pelević w Teatrze im. S. Jaracza), Tarnowie (Jakobi i Leidental Hanocha Levina i Król Juliusza Słowackiego w Teatrze im. L. Solskiego), Toruniu (Nieskończona historia Artura Pałygi w Teatrze im. W. Horzycy), z  Akademią Muzyczną w Poznaniu gdzie powstały: Acis i Galatea F. Handela i Pasja według św. Jana J. S. Bacha.


W Teatrze im. J. Słowackiego zrealizowała Dzieje upadków wg powieści Kuzynka Bietka Honoriusza Balzaca (2016), a także Szklane paciorki.Gra.Rozpoznanie Przemysława Pilarskiego (2017).

Realizacje

Szklane paciorki. Gra. Rozpoznanie

Reżyseria: Małgorzata Warsicka

Premiera: 22.04.2017

Spektakl

Scena MOS - Scena MOS

80 min.
> 15 EN

wersja angielska >

Gra szklanych paciorków, wielka powieść Hermanna Hessego – od niej wszystko się zaczęło. Zawarte tam pytania, myśli, światy stały się punktem wyjścia do artystycznych poszukiwań.