EN
Na zdjęciu dramaturżka Alicja Kobielarz. Fotografia przedstawia głowę i ramiona dziewczyny. Tło jest białe. Twarz wypełnia większą część zdjęcia. Znajduje się w centralnej części. Dziewczyna patrzy prosto przed siebie. Ubrana jest w czarny podkoszulek. Ma brązowe, długie włosy. Prosta grzywka zasłania czoło. Ma niebieskie oczy. Duże usta.

Alicja Kobielarz

Dramaturżka i dramatopisarka.


Absolwentka Wiedzy o Teatrze Akademii Teatralnej oraz Artes Liberales na Uniwersytecie Warszawskim. Za wystawioną w Teatrze Ochoty jednoaktówkę "Makbet. Garderoba" w reż. Igora Gorzkowskiego zdobyła nagrodę za najciekawszy debiut dramaturgiczny w 23. Konkursie na Wystawienie Polskiej Sztuki Współczesnej.

Biogram

Uczestniczyła w warsztatach i rezydencjach, w wyniku których powstały teksty "hybris. opowieść o miłości" (Sopot Non-Fiction 2018), "dom galeria" (Scena Nowej Dramaturgii w Rzeszowie), "18-18" (polsko-litewski program dramaturgiczny teatrów w Toruniu i Poniewieżu). Współpracowała z Anną Smolar jako asystentka przy spektaklach "Ośrodek wypoczynkowy" (Komuna Warszawa) i "Kilka obcych słów po polsku" (Teatr Żydowski w Warszawie) oraz jako dramaturżka przy spektaklu "Koniec z Eddym" (Teatr Studio w Warszawie).

Przed rozpoczęciem pracy nad spektaklem "Boginie" współtworzyła z Jankiem Jelińskim projekty performatywne „Planety” (Teatr Powszechny w Warszawie) i „PROM-1” (Festiwal Malta w Poznaniu).