EN
image/svg+xml

Radosław Rychcik
reżyser

Urodził się 1981 roku w Ciechanowie. Skończył polonistykę na Uniwersytecie Warszawskim i reżyserię w PWST w Krakowie.

Biogram

Debiutował w Starym Teatrze Formą przetrwalnikową według internetowego dziennika Kasi Kosteckiej, lekarki szukającej zawodowego szczęścia w Anglii. Forma... była częścią spektaklu Blogi.pl, na który złożyły się także prace innych reżyserów: Małgorzaty Hajewskiej-Krzysztofik i Szymona Kaczmarka.

Wyreżyserował m.in.: Fragmenty dyskursu miłosnego Rolanda Barthesa w Teatrze Dramatycznym w Warszawie (2009), Samotność pól bawełnianych Bernarda-Marie’a Koltèsa w Teatrze Stefana Żeromskiego w Kielcach (2009), Hamleta Williama Szekspira w Teatrze Stefana Żeromskiego w Kielcach (2011), Dwunastu gniewnych ludzi Reginalda Rose’a w Teatrze Nowym im. Tadeusza Łomnickiego w Poznaniu (2012), Diabła w Teatrze Współczesnym w Szczecinie (2013), wielokrotnie nagradzane Dziady Adama Mickiewicza w Teatrze Nowym im. Tadeusza Łomnickiego w Poznaniu (2014), Wesele Stanisława Wyspiańskiego w Teatrze Śląskim im. Stanisława Wyspiańskiego w Katowicach (2016).

W 2014 roku otrzymał Paszport Polityki.

W Teatrze im. J. Słowackiego zrealizował Wyzwolenie Stanisława Wyspiańskiego (2017).

Wyzwolenie

Adaptacja i reżyseria: Radosław Rychcik

Premiera: 11.02.2017

Spektakl

Teatr im. Juliusza Słowackiego - Duża Scena

120 min
EN

Spektakl Wyzwolenie jest świeży, bezczelny i efektowny, ale jednocześnie współbrzmiący z myślami Stanisława Wyspiańskiego.