EN
Na zdjęciu Foyer Teatru. po lewej stronie zdjęcia podwyższenie. Na podwyższeniu trzy krzesła oraz stolik. Przy stoliku kobieta i mężczyzna. Kobieta i mężczyzna siedzą bokiem. Kobieta ubrana jest w kolorową sukienkę, mówi coś do mikrofonu. Ma długie czarne, rozpuszczone włosy. Mężczyzna ubrany jest w ciemny garnitur. W oddali grupa ludzi. Patrzą w kierunku podestu z parą. W tle jasne ściany ozdobione kolumnami ze złotymi akcentami.

20-lecie Krakowskiego Salonu Poezji

Zainaugurowany z inicjatywy Anny Dymnej 20 stycznia 2002 roku Krakowski Salon Poezji działał do 15 grudnia 2019 roku w Teatrze im. J. Słowackiego, gdzie odbyło się aż 631 poetyckich spotkań. Od stycznia 2019 Krakowski Salon Poezji działa w Narodowym Starym Teatrze.

Na zdjęciu w centralnej części na środku kobieta i mężczyzna. Siedzą przy stoliku. Patrzą lekko w prawo. Kobieta ubrana jest w kolorową sukienkę. Ma czarne długie włosy do ramion. Obok niej siedzi mężczyzna ubrany w ciemny garnitur, również patrzy lekko w prawo. Po prawej stronie zdjęcia mężczyzna w średnim wieku. Gra na flecie poprzecznym. Ubrany jest w białą koszulę i czarny garnitur. W tle kremowe kolumny. Na zdjęciach Wacława Klaga – pierwszy Krakowski Salon Poezji, 20 stycznia 2002, z udziałem Anny Dymnej i Mariusza Wojciechowskiego, na flecie grał Kazimierz Moszyński. Czytano wiersze Jana Twardowskiego.

Gościli w Salonie poeci – m.in. Wisława Szymborska, Ewa Lipska, Urszula Kozioł, Bronisław Maj, Leszek Aleksander Moczulski, Józef Baran, muzycy, aktorzy z całej Polski i z zagranicy – zarówno ci znani, wielcy, jak i początkujący.

Od lat Salon ma swoją wierną publiczność. Życzymy Gospodarzom Salonu i widzom jeszcze wielu lat poetyckich wzruszeń!