EN
Dom Rzemiosł Teatralnych, fot. Bartosz Cygan © Teatr im. J. Słowackiego w Krakowie
Sala prób w Domu Rzemiosł Teatralnych, fot. Bartosz Cygan © Teatr im. J. Słowackiego w Krakowie
Dom Rzemiosł Teatralnych, fot. Bartosz Cygan © Teatr im. J. Słowackiego w Krakowie

Miejsce

Dom Rzemiosł Teatralnych mieści się odnowionym magazynie środków inscenizacyjnych Teatru im. Juliusza Słowackiego w Krakowie, przy ulicy Radziwiłłowskiej 3.

Obiekt jest wpisany do Rejestru Zabytków. Znajduje się tutaj magazyn kostiumów, sala prób oraz pracownie krawieckie.

W przestrzeni Domu Rzemiosł można oglądać również wyjątkową wystawę "Myśląca ręka", poświęconą rzemiosłu teatralnemu oraz Teatrowi im. Juliusza Słowackiego. Jest to także miejsce, w którym odbywają się warsztaty tematyczne.

Przestrzeń

Magazyn środków inscenizacyjnych Teatru położony przy ulicy Radziwiłłowskiej znajduje się w ścisłym centrum miasta, co gwarantuje doskonałą komunikację z każdym zakątkiem Krakowa. Ulica Radziwiłłowska sąsiaduje bezpośrednio z obszarem uznanym za pomnik historii „Kraków historyczny zespół miasta” zarządzeniem Prezydenta RP z dn.8.09.1994r., w obrębie ukł. urbanistycznego m. Krakowa w granicach Plant wpisanego do rej. zabytków pod nr A1 decyzją z dn.22.05.1933r. oraz na Listę Dziedzictwa Światowego. Główna siedziba Teatru im. Juliusza Słowackiego przy pl. Św. Ducha 1 w Krakowie leży w w/w obszarze.

Obiekt położony jest na ul. Radziwiłłowskiej kilkadziesiąt metrów od skrzyżowania z ruchliwą ul. Kopernika. Około 500 metrów w linii prostej od Rynku Głównego i około 300 metrów od głównej siedziby Teatru im. Juliusza Słowackiego. Ulicą Kopernika poruszają się tysiące studentów Collegium Medicum UJ, personel medyczny kliniki szpitali i pracownicy administracji. Ulica Kopernika stanowi również trakt spacerowy, którymi Krakowianie przemieszczają się z centrum miasta do Ogrodu Botanicznego.