EN
image/svg+xml
Teatr J. Słowackiego , fot. Bartosz Cygan

Dostępność
Teatr bez barier

Teatr im. J. Słowackiego w Krakowie jest instytucją otwartą na różnorodność potrzeb odbiorców. Szczególną uwagę kierujemy w stronę osób z niepełnosprawnościami. W miarę możliwości podejmujemy działania zwiększające dostępność spektakli, spotkań, warsztatów, jak również budynków należących do Teatru.


Sukcesywnie wprowadzamy spektakle z tłumaczeniem na Polski Język Migowy, jak również z audiodeskrypcją i napisami. Wzbogacamy ofertę o dostępne dla wszystkich integracyjne warsztaty teatralne, świadomościowe i rzemiosła teatralnego. W planach remontowych na najbliższe lata mamy zaplanowany montaż pętli indukcyjnej, jak również zakup przenośnych pętli indukcyjnych (udogodnienie dla osób niedosłyszących).

Obiekty należące do Teatru to: Gmach główny Teatru im. J. Słowackiego (Duża Scena, Scena Miniatura), MOS Małopolski Ogród Sztuki oraz Dom Rzemiosł Teatralnych. We wszystkich wymienionych przestrzeniach dążymy do pełnej dostępności.

Zobacz spektakle tłumaczone na Polski Język Migowy >

 

 

Informacje dla poszczególnych grup

KOORDYNATORZY DOSTĘPNOŚCI:

W naszym Teatrze osobą odpowiedzialną za dostępność dla osób z niepełnosprawnością jest Dominika Feiglewicz, posługująca się Polskim Językiem Migowym.

kontakt: feiglewicz@teatrwkrakowie.pl 
tel./SMS: 603 235 231 (pn - pt: 9.00 - 16.00)

Osobami przeszkolonymi do pomocy osobom z niepełnosprawnością są pracownicy Biura Informacji i Rezerwacji Biletów:

Piotr Szczerba
Izabela Kościelny
tel. 12 424 45 28;12 424 45 25 (pn - pt: 9.00 - 16.00)
e-mail: bilet@teatrwkrakowie.pl 

Prosimy o kontakt co najmniej 3 dni przed wizytą w teatrze w celu szczegółowego omówienia naszej współpracy w dniu spektaklu.


Teatr im. Juliusza Słowackiego w Krakowie, pl. Św Ducha 1, DUŻA SCENA:

 

OTOCZENIE INSTYTUCJI
Budynek główny znajduje się w centrum Starego Miasta i ma charakter zabytkowy. Wokół Teatru znajduje się nawierzchnia pokryta kostką brukową.

DOJAZD DO TEATRU
Teatr jest bardzo dobrze skomunikowany z całym miastem. Przystanek „Teatr Słowackiego” autobusowy i tramwajowy znajduje się około 150 m od gmachu głównego. Główne wejście znajduje się od strony ulicy Szpitalnej.

PARKING
Teatr posiada dwa miejsca parkingowe dla osób z niepełnosprawnością (tzw. koperta).
Wjazd na parking możliwy jest od ul. Szpitalnej (mimo zakazu wjazdu).
Rezerwację miejsca parkingowego należy zgłosić pracownikowi Biura Informacji i Rezerwacji Biletów tel. 12 424 45 28; 12 424 45 25 (pn-pt 9.00-16.00), najpóźniej dwa dni przed planowaną wizytą.
Ponieważ przejście z miejsca parkingowego do wejścia z podjazdem dla osób poruszających się na wózku jest bardzo niewygodne (ze względu na kostkę z grubego bruku) proponujemy drogę alternatywną: po zaparkowaniu należy wyjść poza szlaban parkingowy i chodnikiem przejść pod drugi szlaban (pierwszy od wjazdu z ulicy Szpitalnej) i dalej kierować się już prosto do wejścia z pochylnią.

WEJŚCIE DO BUDYNKU – DUŻA SCENA

Osoba z niepełnosprawnością ma prawo przebywać na widowni Teatru z psem przewodnikiem/psem asystującym.

Podjazd dla osób poruszających się na wózku znajduje się po lewej stronie budynku teatru (od strony Plant). Obsługa bileterska otwiera drzwi wejściowe 30 minut przed spektaklem i kieruje osobę do westybulu, gdzie znajduje się platforma schodowa dla osób z niepełnosprawnością o udźwigu 300 kg. Platforma schodowa umożliwia wjazd na widownię (na poziom parteru). Nie ma możliwości wjazdu na I i II piętro teatru.

SZATNIA
Szatnia znajduję się na parterze budynku, po lewej i prawej stronie korytarza przed wejściem na widownię.

WIDOWNIA
Na widowni wyznaczone zostały cztery miejsca przeznaczone dla osób z niepełnosprawnością ruchową - zaznaczone na planie widowni (parter rząd X miejsce 1 i 15, oraz rząd XIII miejsce 1 i 14 ).

Widownia - zobacz plan >

Ponadto istnieje  możliwość wygospodarowania max 10 miejsc dla osób poruszających się na wózkach - po wcześniejszym uzgodnieniu z koordynatorami dostępności. Miejsca te są indywidualnie dopasowywane do potrzeb osób z niepełnosprawnością ruchową i mieszczą się  w loży parterowej (szerokość drzwi do loży - 66 cm) lub w orkiestronie.

Obsługa teatru pozostaje do dyspozycji przez cały czas trwania spektaklu.


TOALETA
Toalety znajdują się na parterze budynku i są dostosowane do potrzeb osób z niepełnosprawnością – posiadają oznaczenia oraz szerokie drzwi wejściowe.


KASA TEATRU
Kasa Teatru – wejście schodami z zewnątrz budynku. Osoby z niepełnosprawnością, poruszające się na wózku zapraszamy po odbiór biletów bezpośrednio do Biura Informacji i Rezerwacji Biletów (prawa strona budynku, od pl. Św. Ducha) czynne od poniedziałku do piątku w godz. 9.00 - 15.00.

Zabytkowa konstrukcja budynku nie pozwala na zniwelowanie progu znajdującego się przed wejściem, dlatego w celu odbioru biletu, po przybyciu na miejsce, prosimy o kontakt telefoniczny z koordynatorami dostępności pod numerem 12 424 45 25, lub 12 424 45 28, który osobiście wyda Państwu bilet.

W przypadku ewakuacji teatru, pracownicy Obsługi Widowni zadbają o bezpieczeństwo osób z niepełnosprawnością - zgodnie z zasadami instrukcji bezpieczeństwa pożarowego. W trakcie ewakuacji niemożliwe jest korzystanie z platformy schodowej.


BILETY
Osobie z udokumentowaną niepełnosprawnością przysługuje bilet zgodnie z cennikiem, asystent ma prawo do zakupu biletu w cenie 1 zł.
Cennik: https://teatrwkrakowie.pl/cennik-biletow 

Bilet zakupiony online można wydrukować lub pokazać obsłudze bileterskiej w wersji elektronicznej przy wejściu do budynku.


Bilet online:

Bilet można kupić wchodząc na stronę: https://teatrwkrakowie.pl/bilety, następnie klikając na biało -  czerwony prostokąt z napisem “KUP ONLINE” , który przekierowuje na stronę z repertuarem. W repertuarze, po prawej stronie każdego wydarzenia/spektaklu znajduje się kolejny przycisk “BILETY”. Po kliknięciu, przekierowuje on do kolejnej podstrony, na której można dokonać wyboru miejsca i formy płatności.

Bilet na wystawę znajdującę się w Domie Rzemiosł na ul. Radziwiłłowskiej 3, można kupić przy wejściu na wystawę, bez wcześniejszej rezerwacji.

Wstęp 10 zł,  asystent ma prawo do zakupu biletu w cenie 1 zł. Dodatkowe informacje można uzyskać u koordynatorów dostępności w Biurze Informacji Rezerwacji Biletów.


Rezerwacje: https://teatrwkrakowie.pl/bilety 


Biuro Informacji i Rezerwacji Biletów:
tel. 12 424 45 28;12 424 45 25 (pn-pt 9.00-16.00)
kontakt sms: 603 235 231 (pn-pt 9.00-16.00)
e-mail: bilet@teatrwkrakowie.pl 

Prosimy o kontakt co najmniej 3 dni przed wizytą w teatrze w celu szczegółowego omówienia naszej współpracy w dniu spektaklu.

Odbiór: https://teatrwkrakowie.pl/bilety 

Bilet zakupiony online można wydrukować lub pokazać obsłudze bileterskiej w wersji elektronicznej przy wejściu do budynku. https://teatrwkrakowie.pl/bilety

Osoby z niepełnosprawnością, poruszające się na wózku zapraszamy po odbiór biletów bezpośrednio do Biura Informacji i Rezerwacji Biletów (prawa strona budynku, od pl. Św. Ducha) czynne od poniedziałku do piątku w godz. 9.00 - 15.00.

Zabytkowa konstrukcja budynku nie pozwala na zniwelowanie progu znajdującego się przed wejściem, dlatego w celu odbioru biletu, po przybyciu na miejsce, prosimy o kontakt telefoniczny z koordynatorami dostępności pod numerem 12 424 45 25, lub 12 424 45 28, który osobiście wyda Państwu bilet.Dom Rzemiosł Teatralnych, ul. Radziwiłłowska 3
zał. Nasza lokalizacja na mapie komunikacyjnej Krakowa.


DOJAZD DO BUDYNKU
Budynek znajduje się w pobliżu Dworca Głównego, ok. 300 m od przystanku „Teatr Słowackiego”, na ulicy Radziwiłłowskiej 3.


PARKING
W odległości ok. 20 m od budynku, w strefie płatnego parkowania znajduje się  miejsce parkingowe przeznaczone dla osób z niepełnosprawnością (tzw. koperta).


BUDYNEK
Budynek jest przystosowany dla osób z niepełnosprawnością ruchową. Posiada windę i toalety znajdujące się na parterze budynku.

W chwili obecnej na  parterze budynku znajduje się wystawa rzemiosła teatralnego  pt. "Myśląca ręka” czynna od wt. – nd. w godzinach 12.00 -17.00  oraz organizowane są warsztaty (więcej w aktualnościach - ten napis jako link do aktualności)


Bilet na wystawę można kupić przy wejściu na wystawę , bez wcześniejszej rezerwacji.

Wstęp 10 zł, asystent ma prawo do zakupu biletu w cenie 1 zł. Dodatkowe informacje można uzyskać u koordynatorów dostępności w Biurze Informacji Rezerwacji Biletów.Małopolski Ogród Sztuki, Scena MOS, ul. Rajska 12

zał. Nasza lokalizacja na mapie komunikacyjnej Krakowa.


DOJAZD DO BUDYNKU
Budynek znajduje się na ul. Rajskiej 12, w odległości ok. 500 m od przystanku „Teatr Bagatela”. Idąc ulicą Karmelicką należy skręcić w pierwszą przecznicę w lewo, budynek jest po lewej stronie ulicy.


PARKING
Na ul. Rajskiej mamy wyznaczone 4 miejsca parkingowe dla osób z niepełnosprawnościami (tzw. koperta) w strefie płatnego parkowania, ok. 1 m , 50 m , 100 m od budynku, po tej samej stronie co budynek.


TOALETA/SZATNIA/WINDA
Budynek jest przystosowany dla osób z niepełnosprawnością ruchową: posiada windę oraz szerokie przejścia między pomieszczeniami. Toalety i szatnia znajdują się na poziomie -1.


KASA BILETOWA
Na parterze znajduje się kasa biletowa oraz sala widowiskowa. Wszystkie spektakle grane na sali widowiskowej są dostępne dla osób z niepełnosprawnością ruchową.
Miejsca dla osób z niepełnosprawnościami znajdują przed trybunami na poziomie 0, jednorazowo możemy pomieścić 10 osób poruszających się na wózkach.

Osoba z niepełnosprawnością może wejść na widownię z psem przewodnikiem / psem asystującym.

W budynku znajduje się również Sala Kinowa (poziom -1). Nie jest ona dostępna dla osób z niepełnosprawnością ruchową.