EN
Zdjęcie przedstawia główne wejście do Małopolskiego Ogrodu Sztuki. Przed wejściem chodnik. Po jego bokach trawnik. Po lewej stronie ławki ułożone do siebie równolegle i oddalone. Na ławce siedzą dwie kobiety. Odwrócone do siebie. Rozmawiają. W oddali szklane wejście do budynku. Przód wejścia przypomina poziomy prostokąt, a na nim trójkąt.

Przestrzeń

Małopolski Ogród Sztuki to obiekt należący do Teatru im. Juliusza Słowackiego.  Mieści się na miejscu dawnych teatrów popularnych i pracowni technicznych.Ta dawna wrotkownia i ujeżdżalnia koni została w roku 1906 zaadaptowana na Teatr Ludowy. Potem działały tutaj Miejski Teatr Ludowy, Miejski Teatr Powszechny, Miejska Opera i Operetka, Operetka Nowości, Teatr Popularny Nowości, Teatry rewiowe: Gong, Pantera, Wodewil.

Od 1931 roku budynek przystosowano na skład dekoracji i rekwizytów Teatru im. J. Słowackiego. W czasie wojny Niemcy wykorzystywali budynek głównie na magazyny. Od 1946 roku mieściły się tutaj pracownie scenotechniczne Teatru im. J. Słowackiego (korzystał z nich również Stary Teatr). Ze względu na zły stan, obiekt nadawał się do generalnego remontu lub do całkowitej rewitalizacji. 

Wreszcie zdecydowano się przebudować budynek wg zwycięskiego projektu K. Ingardena i J. Ewy Architekci sp. z o.o. Prace trwały od 2010 do 2012 roku. Powstawał nowoczesny obiekt kultury – Małopolski Ogród Sztuki, którego spektakularna, pięciokondygnacyjna bryła łączy elementy zabytkowe z nowoczesnością. Za szklaną fasadą można zobaczyć odtworzony fragment muru dotychczasowego budynku.