EN
image/svg+xml

Ameri cane

Reżyseria: Mirek Kaczmarek

Spektakl - Teatr im. Juliusza Słowackiego - Dom Machin (Scena Miniatura)

Muzyka: piosenki Freda Buscaglione

Zespół muzyczny:

  • Krzysztof Augustyn
  • Halina Jarczyk
  • Mateusz Krystian
  • Bartłomiej Szczepański

Fred Buscaglione. Twardziel z wąsikiem á la Clark Gable, ironicznym uśmiechem i nieodłączną szklaneczką whisky w dłoni. Gwiazda włoskiej muzyki, twórca łączący w sobie elementy podszytej ironią piosenki aktorskiej z jazzem czasów prohibicji. Jego single Che bambola i Giacomino, sprzedają się w niemal milionowym nakładzie. Nagrywa kolejne płyty, koncertuje we Włoszech i za granicą, debiutuje w telewizji i w filmie. Kilka dni przed tragiczną, zdecydowanie przedwczesną śmiercią w wypadku samochodowym piosenkarz wzdycha w wywiadzie, że jest zmęczony swoją błyskawiczną karierą i stworzoną przez siebie postacią Americano. Chce stać się na powrót Ferdinandem Buscaglione. Ale już nie zdąży. Bum! Koniec świata.

Najbliższe terminy

Bóg mordu

Autor: Yasmina Reza

Reżyseria: Marek Gierszał

Spektakl - Scena MOS - Scena MOS

Polska prapremiera jednej z najważniejszych komedii XXI wieku, która święci triumfy na scenach całego świata! Jej popularność powiększył jeszcze, przygotowany w gwiazdorskiej obsadzie, film Romana Polańskiego pt. Rzeź.

Najbliższe terminy
80 minut
> 15

Imię róży

Autor: Umberto Eco

Reżyseria: Radosław Rychcik

Spektakl - Teatr im. Juliusza Słowackiego - Duża Scena

Spektakl z napisami w języku angielskim i ukraińskim.

Wielkie powieści na Scenie Teatru Słowackiego! Imię róży - arcyksiążkę lat osiemdziesiątych wyreżyserował  Radosław Rychcik znany z zaskakujących, oryginalnych odczytań polskiej klasyki. Umberto Eco – pisząc o powodach napisania powieści - wyznaje, że miał ochotę otruć mnicha i o tym opowiedzieć.

Najbliższe terminy
160 minut
> 15 EN

IMPRO KRK

Spektakl - Scena MOS - Scena MOS

Improwizowane przedstawienie Grupy Impro Krk, opierające się na spontaniczności i tworzeniu scenariusza na oczach widzów.

Data  → 10 listopad 2019
Godz. → 20:00
Miejsce → MOS Małopolski Ogród Sztuki - Scena MOS (ul. Rajska 12)
Bilet → 30 zł

Najbliższe terminy

Lalka

Autor: Bolesław Prus

Reżyseria: Wojtek Klemm

Spektakl - Teatr im. Juliusza Słowackiego - Duża Scena

Spektakl z napisami w języku angielskim i ukraińskim.

Lalka – figurka przedstawiająca człowieka (często niemowlę), zwierzę lub fikcyjnego humanoida, współcześnie zwykle wykonana z plastiku i tkaniny. Lalki są najczęściej używane jako zabawki dla dzieci. Inne typy lalek są przeznaczone dla dorosłych do kolekcjonowania. 

Najbliższe terminy
3 h 40 min, 1 przerwa

Smok!

Autor: Jakub Roszkowski

Tekst i reżyseria: Jakub Roszkowski

Spektakl - Teatr im. Juliusza Słowackiego - Duża Scena

Zafascynowani światami z Hobbita, Harrego Pottera czy Gry o tron zapominamy o naszej rodzimej mitologii: o naszych prasłowiańskich bogach, bohaterach i bestiach. Żyją oni w naszej świadomości najczęściej tylko w zinfantylizowanej, odpustowej formie. A gdyby spróbować faktycznie wybrać się do tamtego świata?

90 minut
< 15 EN

Turnus mija, a ja niczyja

Reżyseria: Cezary Tomaszewski

Spektakl - POZA SIEDZIBĄ: Festiwal Malta w Poznaniu

BILETY → Festiwal Malta w Poznaniu
Bezpłatne wejściówki na spektakl (liczba uczestników 150) będą dostępne w Centrum Informacji Kulturalnej (ul. Ratajczaka 44, Poznań) w dwóch pulach: 3.07 (piątek) od godz. 17:00 oraz 4.07 (sobota) od godz. 10:00. Jedna osoba może odebrać tylko jedną wejściówkę


Do Sanatorium Uzdrowiskowego i Pijalni Wód im. prof. dra Józefa Dietla przybywa grupa specjalnych gości. Siostra Wanda oprowadza ich po ośrodku i prezentuje najbardziej popularne zabiegi. Zwiedzający zastanawiają się, w co warto zainwestować: w turystykę zdrowotną, doznania sensoryczne czy może w wody lecznicze? Najnowsze badania dowodzą, że w 2035 roku woda będzie droższa od ropy. 

 

Najbliższe terminy
110 minut

Wojna polsko-ruska pod flagą biało-czerwoną

Autor: Dorota Masłowska

Reżyseria: Paweł Świątek

Spektakl - Scena MOS - Scena MOS

 

Spektakl z napisami w języku angielskim i ukraińskim UA.

Ta zionąca seksizmem i zwykłym chamstwem książka przez 17 lat od pierwszego wydania zdążyła się już zestarzeć i nieoczekiwanie stać aktualna na nowo. W dobie wychodzących spod ziemi demonów nacjonalizmu Wojna polsko-ruska Doroty Masłowskiej nabiera porażającego, jadowitego blasku.

Najbliższe terminy
90 minut
> 18 EN