EN
Zdjęcie ze spektaklu „Balladyna”. Na zdjęciu w centralnej części duża czarna dziura w podłodze. Na drugim planie duże betonowe schody. Na najwyższym stopniu siedzi kobieta. Ma na głowie koronę. Ubrana jest na czarno. Ma rozłożone ręce oparte na stopniu oraz założoną nogę na nogę. Wygląda jak władca. Poniżej, na niższym stopniu leży mężczyzna. Wygląda jakby spał. Ma zgięte nogi w kolanach. Po lewej stronie na wysokości mężczyzny męskie wyprostowane nogi. Zdjęcie jest w kolorach szarości. Tło jest czarne.

Festiwal Scenografii i Kostiumów „Scena w Budowie”

12 maja 2021, w Centrum Spotkania Kultur w Lublinie ruszyła V edycja Festiwalu Scenografii i Kostiumów „Scena w Budowie”. W ramach festiwalu, 9 czerwca zostanie pokazany spektakl naszego Teatru pt. "Balladyna" w reżyserii Pawła Świątka.

Zaprezentowane zostaną wyłonione w konkursie spektakle teatralne o szczególnych walorach scenograficznych i kostiumograficznych. Prezentacji form teatralnych towarzyszyć będą wystawy, spotkania z twórcami, pokazy filmowe i warsztaty.

Kulminacją Festiwalu będzie wręczenie nagród „Złota Kieszeń”: dla najlepszego spektaklu, za najlepszą scenografię i za najlepsze kostiumy. Część wydarzeń będzie dostępna online, żeby zwiększyć dostępność dla widzów. 

Festiwal „Scena w Budowie” potrawa od 12 maja do 30 czerwca. Szczegóły są na stronie: www.spotkaniakultur.com 

Balladyna

Reżyseria i opracowanie tekstu: Paweł Świątek

Premiera: 07.02.2020

Spektakl

Centrum Spotkania Kultur w Lublinie, Plac Teatralny 1

120 minut
EN UKR

Czy walka o słuszne idee jest warta morderstwa?

Balladyna Juliusza Słowackiego to opowieść o przejęciu władzy w obliczu końca świata. Świata w którym jest zbyt późno na zaprowadzenie nowego porządku. To także opowieść o bliskości świata natury, który współcześnie upomina się o swoje pierwotne prawa mocniej niż kiedykolwiek wcześniej. To wreszcie opowieść o świecie kobiet, który doszedł do głosu w epoce, w której na wszystko jest już zbyt późno.