EN
Na pierwszym planie w dole zdjęcia dwie młode kobiety ubrane na czarno. Z lewej strony kobieta widoczna z profilu do pasa, patrzy na kobietę po prawej stronie. Kobieta po prawej stronie jest w okularach, macha ręką migając. Za nimi na scenie aktor ze spektaklu Hamlet, ubrany w ciemną marynarkę i spodnie, kuca, ręką dotyka nosa. Stoi na niebieskim żwirze. W tle opuszczona kurtyna teatru- brązowa w złote ornamenty.

Hamlet w tłumaczeniu na Polski Język Migowy

Można powiedzieć, że dostępność staje się nasza codziennością. To już czwarty tytuł dostępny dla wszystkich widzów w naszym Teatrze. Tak jak zapowiadaliśmy kilka miesięcy temu, staramy się, aby każdy w naszej instytucji czuł się dobrze i mógł w pełni korzystać z naszej oferty artystycznej.

W niedzielę 16 lutego na Dużej Scenie Teatru odbył się spektakl „Hamlet” w reżyserii Bartosza Szydłowskiego z pełną dostępnością. Przybyli (można już tak powiedzieć) nasi stali odbiorcy dostępnych wydarzeń z Grochowej, Tynieckiej, Fundacji Szansa dla Niewidomych, Stowarzyszenia DOBRZE, czy nawet niewidomi goście z Podhala.

Spektakl był tłumaczony na Polski Język Migowy przez niezawodne tłumaczki: Magdalenę Sipowicz i Marzenę Kasperską. Ale to nie wszystko! Stowarzyszenie DOBRZE, przygotowało dla naszych widzów napisy w języku polskim oraz audiodeskrypcję.

Tego dnia, swoją premierę miała również makieta dotykowa Teatru, o której niedawno wspominaliśmy (więcej o makiecie w linku: https://teatrwkrakowie.pl/aktualnosci/jak-powstawala-makieta-teatru-im-juliusza-slowackiego.

Dzięki niej osoby z niepełnosprawnością wzroku i nie tylko, będą mogły mocniej poczuć magię Teatru i bliżej poznać jego przestrzeń. Wykonana została przez zespół Koła Naukowego Wzornictwa PROTOTYP Uniwersytetu Pedagogicznego w Krakowie.

Teatr jest po to aby łączyć, a nie wykluczać.

Dziękujemy wszystkim, którzy tworzyli z nami ten wieczór.

Jeśli chcecie podzielić się z nami jakimiś uwagami dotyczącymi wydarzenia, lub po prostu podzielić się wrażeniami, zachęcamy do kontaktu mailowego z koordynatorką dostępności Dominiką Feiglewicz, feiglewicz@teatrwkrakowie.pl

Dzięki waszym opiniom jesteśmy w stanie dalej się rozwijać i naprawiać błędy, które zawsze się pojawiają.