EN
Na zdjęciu portret mężczyzny około trzydziestki. Patrzy na wprost. Ma lekko uniesioną głowę w górę. Twarz i klatka piersiowa mężczyzny zajmują praktycznie całą powierzchnię zdjęcia. Mężczyzna ubrany jest w brązowy  t-shirt. Włosy krótko ścięte. Ma lekki zarost. Oczy koloru zielonego. Mężczyzna nie wyraża emocji. Kolory jasne, białe, kremowe. Tło białe.

Nagroda dla Jana Jelińskiego

18.05.2021

Miło nam poinformować, że Jan Jeliński otrzymał NAGRODĘ GŁÓWNĄ Ministra Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu podczas 10. Forum Młodej Reżyserii, w wysokości piętnastu tysięcy złotych, za wrażliwość i autorską drogę w rozczytywaniu i redefiniowaniu archetypów kultury za reżyserię spektaklu „Nimfy 2.0” wyreżyserowanym w Starym Teatrze. Gratulujemy!

W Teatrze Słowackiego w Krakowie trwają aktualnie próby do spektaklu "Boginie" w jego reżyserii. Premiera zaplanowana jest na 4 czerwca na scenie Dom Machin (Scena Miniatura). Bilety można kupić tutaj → https://teatrwkrakowie.pl/szukaj/boginie

Jan Jeliński jest studentem V roku Wydziału Reżyserii Akademii Teatralnej im. Aleksandra Zelwerowicza w Warszawie. Odbył asystentury reżyserskie u Anny Smolar („Henrietta Lacks”) w Nowym Teatrze w Warszawie oraz Michała Borczucha („Żaby”) w Teatrze Studio w Warszawie. Zdobywca nagrody ZAIKS na 8. Forum Młodej Reżyserii za spektakl „Sztuczne jezioro” (2018).