EN

Pierwsze spotkanie z cyklu "Scena Otwarta - Improwizacje" za nami

21.02.2023

Scena Otwarta – Improwizacje, to wspólny projekt Teatru im. Juliusza Słowackiego w Krakowie oraz Grupy Impro Krk wymyślony przez Agatę Dudę – Gracz. Polega on na tym, że aktorzy dostają opisy postaci, które muszą przedstawić widowni - godzinę przed rozpoczęciem improwizacji. Po wyjściu na scenę tworzą scenariusz z sekundy na sekundę. W improwizacji bierze udział również widownia, która jest wieloosobowym asystentem. Po zakończonej improwizacji, aktorzy czytają swoje kartki z poleconymi zadaniami, opisami postaci, opisami człowieka… 

Improwizacje odbywają się co miesiąc. W każdej improwizacji udział biorą inni aktorzy, zmieniany jest temat oraz zadania improwizujących. 

19 lutego na scenie MOS odbyła się premiera Sceny Otwartej. Tematem improwizacji było nowoczesne „Wesele” Stanisława Wyspiańskiego. Aktorzy, którzy improwizowali to Dominika Bednarczyk, Dorota Kolak, Paweł Palcat, Maciej Półtorak, Artur Święs. 

Scena Otwarta – Improwizacje to projekt, który angażuje widza w tworzenie własnych wyobrażeń na temat scenariusza, widz czuje się także zaangażowany w improwizacje, próbuje domyślić się jakie zadania dostali aktorzy. Odbiorcy improwizacji zarówno jak i osoby biorące w niej udział – nie mają pojęcia co będzie działo się na scenie za chwile. 
 
Zapraszamy na kolejne spotkania!