EN

Poparcie dla Agnieszki Holland

06.09.2023

Teatr im. Juliusza Słowackiego w Krakowie wyraża zdecydowany sprzeciw wobec obrzydliwych ataków na Agnieszkę Holland i jej najnowszy film „Zielona granica”.

Nie komentujemy samego filmu, z niecierpliwością czekamy dopiero na jego polską premierę. Niestety wielu osobom – na czele z prominentnymi politykami koalicji rządzącej – niemożność obejrzenia „Zielonej granicy” nie przeszkadza w jej ocenianiu oraz w przeprowadzaniu brutalnych ataków godzących w artystkę i jej dzieło, ale także ogólnie w wolność wypowiedzi i wolność artystyczną w Polsce. Zero tolerancji dla tego typu zachowań! 

Agnieszka Holland to wybitna reżyserka, która tym razem zajęła się tematem osób słabych, wykluczonych, cierpiących na polsko-białoruskiej granicy. To temat społecznie bardzo ważny, dlatego podziwiamy jej odwagę i artystyczną odpowiedzialność, trzymamy kciuki za powodzenie filmu i życzymy sił oraz odporności w przeciwstawianiu się złu. 

Empatia wobec słabszych i potrzebujących, wolność osobista, wolność artystyczna – to wartości, o które musimy walczyć, których nigdy nie możemy pozwolić sobie odebrać!

fot. Bartek Barczyk