EN
image/svg+xml

Przegląd stanu zaawansowania

15 wystawa w Galerii Architektury GAGA "x/30 Przegląd stanu zaawansowania" to wyjątkowa ekspozycja realizowana w ramach jubileuszu 30-lecia pracowni Biuro Projektów Lewicki-Łatak.

Jak mówią sami Architekci: Traktujemy tę wystawę jako przegląd stanu zaawansowania, który zmusił nas do przekopania archiwów i dokonania trudnego wyboru, co z tych trzydziestu lat pracy chcemy pokazać. Ten podtytuł zawiera też nadzieję, że to jeszcze nie koniec, że po trzydziestu latach jeszcze nie dopłynęliśmy do emerytalnego brzegu, a przed nami ciekawe i ambitne projekty.

Cała wystawa podzielona została na dwie części/sale. W głównej sali zobaczyć można plansze przedstawiające tytułowy "przegląd stanu zaawansowania" - projekty zrealizowane przez Pracownię na przestrzeni lat. W mniejszej sali zbudowana została kładka pieszo-rowerowa Kazimierz-Ludwinów która w przyszłości połączyć ma te dwa punkty na mapie Krakowa. Odwiedzający, spacerując po zaaranżowanej kładce będą mogli obejrzeć projekcję szkiców/rysunków/ilustracji związanych z pracami nad tym właśnie projektem.

Całość ekspozycji wzbogacona została makietami przedstawiającymi wybrane budynki.

Wystawę można oglądać od 9 czerwca do 8 lipca 2018 r. w Małopolskim Ogrodzie Sztuki, przy ul. Rajskiej 12 (wejście od ul. Szujskiego).

Godziny otwarcia: wt-pt 11.00-19.00, sob-nd 10.00-17.00