EN
Na zdjęciu fragment kurtyna Siemiradzkiego. W centralnej części kopuła ze schodami. W kopule na środku w centralnej części anioł. Obok niego dwie kobiety. Jedna z nich siedzi. Jest półnaga. Schody przykryte są kolorowym dywanem. Po prawej stronie grupa kobiet. ubrane są w białe szaty z ciemnymi pelerynami. Na głowie mają wianki z kwiatów. W dolnej części zdjęcia po lewej stronie kobieta oraz błazen. Kobieta ubrana jest w eleganckie szaty z epoki. Błazen ma na głowie czerwoną czapkę. Jest półnagi. Zdjęcie jest kolorowe. Dominują kolory złota i brązu.

Teatr im. Juliusza Słowackiego w potrzebie - zbiórka pieniędzy

Stowarzyszenie im. Stanisława Wyspiańskiego prowadzi zbiórkę pieniędzy "Teatr im. Juliusza Słowackiego w potrzebie".

Zbieramy pieniądze, aby Teatr mógł dalej działać, bo #teatrjestnasz

Link do zbiórki pieniędzy → https://zrzutka.pl/2kyy22 

Poniżej list Arkadiusza Kleja - Prezesa Stowarzyszenia im. Stanisława Wyspiańskiego.

 

Na zdjęciu w centralnej części kod qr. Jest koloru czarnego. Dolna i górna część zdjęcia jest w kolorze żółtym.

Na przełomie roku opinia publiczna dowiedziała się, że Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego pozostawiło krakowski Teatr im. Juliusza Słowackiego bez deklarowanego wsparcia. Procedowanie przyjęcia tej instytucji we współorganizację ministerialną zostało przerwane, co postawiło jedną z najważniejszych scen teatralnych w kraju w sytuacji poważnego kryzysu finansowego.

Stało się tak, ponieważ wystawiono w tym Teatrze "Dziady" w reżyserii Mai Kleczewskiej. Spektakl z historycznymi rolami Dominiki Bednarczyk jako Konrada i Jana Peszka jako Senatora Nowosilcowa. Spektakl, który zachwycił widzów i krytyków został potępiony przez niektórych urzędników. Nazwali oni to dzieło „dziadostwem” – pomimo, że nikt z oceniających i wydających taki sąd spektaklu nie widział.

Obecnie, aby realizować program artystyczny Teatr im. Juliusza Słowackiego potrzebuje wsparcia.

Organizatorem zbiórki jest Stowarzyszenie im. Stanisława Wyspiańskiego. Dziś, gdy miejsce, w którym tworzył nasz Patron jest w potrzebie, zachęcamy wszystkich do wsparcia inicjatywy zbiórki funduszy dla krakowskiego Teatru im. Juliusza Słowackiego. Prosimy o wsparcie - wspólnie pokażmy, że wolność artystyczna jest ponad jakimikolwiek konfiguracjami politycznymi. Bo Teatr jest nasz!

Arkadiusz Klej

Prezes Stowarzyszenia im. Stanisława Wyspiańskiego