EN
Na zdjęciu plakat. W centralnej części na białym tle zarys czarnymi kreskami twarzy mężczyzny. Na górze poziomy żółty pasek z logotypem teatru po lewej stronie. Na dole na środku czarnymi literami napis Stypendium im. Stanisława Wyspiańskiego.

Trwa nabór do piątej edycji Stypendium im. Stanisława Wyspiańskiego

17.10.2022

Trwa nabór do piątej edycji Stypendium im. Stanisława Wyspiańskiego. 10 finalistów otrzyma szansę wzięcia udziału w programie obejmującym mentoring oraz wyjazdy krajowe i zagraniczne. Na laureata czeka również wsparcie finansowe w wysokości 18 000 złotych.

Tylko do 21 listopada przyjmujemy zgłoszenia od osób odważnie realizujących swoje pasje, które służą innym. Poszukujemy osób odważnych i utalentowanych. Mających pomysł na siebie oraz na uczynienie świata lepszym. Chcemy wspierać twórców nawet najbardziej śmiałych idei, aby można było je przekuć na kawałek otaczającej nas rzeczywistości. Stypendium wspiera osoby unikalne, chodzące swoimi ścieżkami, trudne do zaszufladkowania, które wnoszą pozytywną różnicę w swoje otoczenie. Mogą aplikować o nie studenci, jak i osoby spoza formalnego systemu edukacji w wieku 18-26 lat.

Jeśli jesteś aktywny społecznie / naukowo / artystycznie / biznesowo / sportowo - czekamy na Twoje zgłoszenie.

https://stypendiumwyspianskiego.pl/.

Szymon Zakrzewski - Laureat Stypendium im. Stanisława Wyspiańskiego

Na zdjęciu w centralnej części młody chłopak. Patrzy prosto przed siebie. W ręku trzyma duży czek z główną nagrodą. Chłopak ubrany jest w czarną koszulkę. W tl opuszczona kurtyna. Fot. Grzegorz Mart

Otrzymanie Stypendium im. Stanisława Wyspiańskiego było dla mnie potwierdzeniem, że projekty które realizuję znajdują uznanie w oczach innych. Prace z obszaru designu krytycznego rzadko kiedy są dostrzegane i doceniane, dlatego tym bardziej byłem wdzięczny za zaufanie ze strony kapituły.

Dzięki wsparciu finansowemu mogłem zrealizować swój dyplom magisterski na ASP w Warszawie. W jego ramach powstał projekt pomocy dydaktycznych dla szkół podstawowych poświęcony nierównościom społeczno-ekonomicznym w kapitalizmie. Dziś, dwa i pół roku po otrzymaniu stypendium, powstaje program nauczania, który towarzyszyć będzie powstałym pomocom edukacyjnym.

Stypendium im. Stanisława Wyspiańskiego może stać się zarówno wsparciem dla młodych twórców na początku ich drogi, jak i przyczynkiem do rozwijania długofalowych projektów.