EN

Wernisaż Biennale Kultura Futura 2023

05.10.2023

Wystawa otwarta od 18 października; Galeria MOS, poziom – 1, Małopolski Ogród Sztuki, ul. Rajska 12. Przez 6 tygodni prace będzie można zobaczyć od wtorku do soboty w godzinach 11:00-19:00. Bilet w cenie 5 zł.

Pierwsza edycja Biennale Kultura Futura / ePolis – Miasto Przyszłości, prezentuje prace artystów wyłonionych w drodze otwartego międzynarodowego konkursu, którzy w sposób twórczy, innowacyjny odnoszą się do tematyki tej edycji Biennale, wykorzystując jako narzędzie technologię rzeczywistości wirtualnej.

Wybrane prace 10 nagrodzonych artystów będzie można zobaczyć w specjalnie zaprojektowanej przestrzeni Małopolskiego Ogrodu Sztuki z profesjonalną infrastrukturą multimedialną. Twórczość artystyczna będzie zaprezentowana w formie cyfrowej za pomocą sztucznej inteligencji i rzeczywistości rozszerzonej.

Wernisaż wystawy tłumaczony będzie na polski język migowy (PJM). Została wybrana jedna z prac VR, AR I AL - „Zaręczyny”, do której testowo zrealizowana zostanie audiodeskrypcja oraz wsparcie asystentów i tłumaczy PJM na wystawie.

Wernisaż Biennale Kultura Futura jest częścią projektu „Kultura Futura. Interdyscyplinarne Biennale Sztuki i Techniki Przyszłości”.

„Kultura Futura. Interdyscyplinarne Biennale Sztuki i Techniki Przyszłości” jest projektem Teatru im. Juliusza Słowackiego w Krakowie współfinansowanym z Programu "Kultura", Działanie 2 "Poprawa dostępu do kultury i sztuki" w ramach MF EOG 2014-2021.

Projekt współfinansowany przez Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

Projekt współfinansowany przez Województwo Małopolskie.