EN
Krzysztof Penderecki siedzi na stylowej, dawnej kanapie z zielonym obiciem i drewnianym ozdobnym wykończeniem. Widoczny do pasa, starszy pan, z siwymi włosami i siwą brodą, w okularach w czerwonych oprawkach. Opalony. Patrzy spokojnie w obiektyw. Ubrany jest w błękitną koszulę rozpiętą pod szyją i w niebieską marynarkę w pepitkę. Złączone dłonie położył na brzuchu. W tle nad kanapą bardzo dużo książek ułożonych jedna na drugiej. Na samej górze widoczny kawałek ozdobnej ramy i leżący na książkach instrument dęty.

Żegnamy Mistrza

29.03.2020

Odszedł jeden z największych twórców naszych czasów KRZYSZTOF PENDERECKI.


Kilkakrotnie współpracował z Teatrem im. J. Słowackiego. Był autorem muzyki do trzech naszych przedstawień: Dziadów Adama Mickiewicza w reżyserii Bohdana Korzeniewskiego (1963), Przychodzę opowiedzieć Jerzego Broszkiewicza w reż. Bronisława Dąbrowskiego (1964), a także do światowej prapremiery Brata naszego Boga Karola Wojtyły w reż. Krystyny Skuszanki (1981).

W dniu 22 października 2012 roku dyrygował koncertem inauguracyjnym otwierającym działalność Małopolskiego Ogrodu Sztuki.

Żegnamy wielkiego Mistrza

 

fot. copyright ©️ Bartek Barczyk / www.bartbarczyk.com