EN

Marta Malikowska aktor gościnny

Aktorka, performerka, wokalistka. W 2005 roku ukończyła PWST w Krakowie. W latach 2006-2009 aktorka Teatru Współczesnego w Szczecinie, 2009-2015 aktorka Teatru Współczesnego we Wrocławiu, 2016-2017 aktorka Teatru Polskiego w Bydgoszczy. Jej dorobek artystyczny to ponad 50 ról w Teatrze, filmie, telewizji i teledyskach.

Biogram

W 2006 roku uhonorowana nagrodą za debiut filmowy na Festiwalu Filmowym w Gdyni.

W 2008 roku otrzymała I nagrodę aktorską za rolę Panny Młodej w Weselu Wyspiańskiego w reż. Anny Augustynowicz na Ogólnopolskim Konkursie na Inscenizacje Utworów Stanisława Wyspiańskiego. Dwukrotnie nominowana do Wrocławskiej Nagrody „Warto”.

Laureatka Konkursu na debiut reżyserski „Świeża Krew” 2015 organizowanego przez Teatr Polski w Bielsku Białej za projekt Dzika.

W roku 2016 uhonorowana Nagrodą Marszałka województwa kujawsko-pomorskiego.

W roku 2017 otrzymała nagrodę indywidualną na 57. Kaliskich Spotkaniach Teatralnych za rolę Henrietty Lacks w spektaklu Henrietta Lacks w reż. Anny Smolar, za tę samą role otrzymała również nagrodę na Festiwalu Dramaturgii Współczesnej w Zabrzu.

Zwyciężczyni III edycji Programu Placówka 2017 zorganizowany przez Instytut Teatralny za autorski projekt „Malina”.

Obecnie współpracuje z Teatrem Nowym w Warszawie, Teatrem Rozmaitości, Maxim Gorki Theater w Berlinie, Teatrem im. J. Słowackiego w Krakowie oraz Teatrem Współczesnym we Wrocławiu.

Aktualnie w obsadzie

Bajki robotów

Spektakl - Scena MOS - Scena MOS

Rola: gościnnie

65 min