EN
fot. Jacek Poremba

Michał Majnicz aktor gościnny

Urodzony w 1976 roku. Absolwent Wydziału Aktorskiego krakowskiej PWST (2002). Tuż po dyplomie zaczął pracować w Teatrze im. Kochanowskiego w Opolu, od 2007 pracował w Teatrze Polskim we Wrocławiu, a od 2013 należy do zespołu Starego Teatru. Grał w opolskim Eko-Studio, Teatrze ZL w Tarnowskich Górach, bydgoskim Teatrze Polskim i Teatrze Śląskim w Katowicach.

Biogram

Współpracował m.in. z: Markiem Fiedorem, Mają Kleczewską, Tomaszem Hynkiem, Ewą Wyskoczyl, Remigiuszem Brzykiem, Janem Klatą, Moniką Strzępką i Michałem Borczuchem.

Za rolę Kubusia w spektaklu dyplomowym Kubuś Fatalista i jego Pan Milana Kundery w reż. Jerzego Stuhra otrzymał wyróżnienie Prezydenta Łodzi na XX Festiwalu Szkół Teatralnych (2002). Trzy lata później na XLV Kaliskich Spotkaniach Teatralnych zdobył Grand Prix rolą tytułową w Makbecie w reż. Mai Kleczewskiej; spektakl ten był także wystawiany w londyńskim Shakespeare’s Globe w ramach festiwalu Globe to Globe w 2012 roku.

Rola w Baalu Bertolda Brechta w reż. Marka Fiedora przyniosła mu w 2007 dwie nagrody: opolską Złotą Maskę i wyróżnienie na II Ogólnopolskim Konkursie na Teatralną Inscenizację Dawnych Dzieł Literatury Europejskiej. Rok wcześniej z zespołem Teatru im. J. Kochanowskiego otrzymał Nagrodę Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego za wybitne osiągnięcia w sztuce aktorskiej.


W Teatrze Słowackiego gra tytułowe role w spektaklu Bolesław Śmiały Stanisława Wyspiańskiego w reż. Pawła Świątka (2017), a także w Karierze Arturo Ui Bertolta Brechta w reż. Remigiusza Brzyka (2018).