EN

Otwarcie Międzynarodowego Festiwalu Kina Niezależnego 14. Mastercard OFF CAMERA

3 września b.r., na Dużej Scenie naszego Teatru, odbyła się gala otwarcia Międzynarodowego Festiwalu Kina Niezależnego → 14. Mastercard OFF CAMERA.

Galę otwarcia otworzył krótkometrażowy film braci Lumière, do którego muzykę na żywo podłożył Michał Salamon. Pianista i kompozytor grał w trakcie całej ceremonii, towarzysząc prowadzącemu – Marcinowi Prokopowi, a na koniec dał koncert.

Na gali otwarcia była obecna m.in. aktorka Magdalena Boczarska. Fot. Kinga Kowalska

Festiwal otworzył oficjalnie Robert Piaskowski w imieniu prezydenta Miasta Krakowa. Ten Festiwal to jest miasto. To jest Kraków. Od 125 lat – mówił w trakcie otwarcia, nawiązując do pierwszych projekcji filmowych. – To jest odwaga, którą macie nie tylko jako organizatorzy, ale jako programerzy w świecie, w którym różnorodność sztuki i punktów widzenia jest dyskryminowana. Ta różnorodność jest widoczna w każdej z proponowanych widzom sekcji. Zarówno filmy Konkursu Głównego, jak i Konkursu Polskich Filmów Fabularnych zostały wybrane tak, by pokazać jak największą gamę ludzkich relacji, problemów i zachowań.

Krzysztof Głuchowski - Dyrektor Teatru im. J. Słowackiego w Krakowie. Fot. Kinga Kowalska

W tegorocznym programie festiwalu nie zabraknie sprawdzonych cykli, jak „Panorama”, „Festiwalowe Hity” czy „Amerykańscy Niezależni”. Widzowie mogą liczyć również na nowe sekcje.

Więcej informacji na stronie Festiwalu https://offcamera.pl/ 

 

Zdjęcie - materiały prasowe Festiwalu.

Centrum Festiwalowe:

Małopolski Ogród Sztuki, ul. Rajska 12
Otwarte w godzinach: 11:00-19:00